Co myslíte, o kolik zhubla Iva celkem? Chutná jí její jídelníček a nemlsá? Jak se vyrovnává s pokušením ve formě dortů a bramboráčků?

Jak se Iva vyrovnává se změnou jídelníčku?

Sešli jsme se s Ivou zase po týdnu, abychom se dozvěděli, co se u ní stejně jako u ostatních čtenářek, které soutěží, změnilo. Nejvíce vás zajímalo, jak se Iva v uplynulých dnech vyrovnávala se změnou jídelníčku, jestli skutečně nehřešila a jedla jenom to, co jsme psali. 

Iva se dušuje, že ne: „Ale začínám vnímat omezení. Například moji známí si teď dávali úžasné dorty na Valentýna a já jsem se dívala a najednou si říkala, proč tohle potkalo mne, proč se musím takhle omezovat. Není to o tom, že bych měla strašnou chuť se na ten dort vrhnout a nacpat si ho celý do pusy, ale o takovém pocitu lítosti. Takže pak musí nastoupit rozum a pořádně mi to zdůvodnit, o co mi vlastně jde a co je pro mne důležitější."

Předtím všechno bylo nové, a teď začíná taková ta rutina, že se snaží na nový způsob stravování zvyknout a učit se s ním žít. „Hlad přes den nemám, ale musím si hlídat, abych jedla pravidelně. Většinou teď dostávám hlad kolem desáté večer. To se mi stávalo, že se jdu podívat do ledničky, ta je sice plná jídla a zjistím, že vlastně nic pro mne není vhodné. Poradkyně mi dovolily, že teď večer kolem té desáté něco hodně malého mohu sníst, protože chodím spát daleko později. Tak si dám trochu rýže, jáhel nebo kudzový dezert a snažím se je mít připravené.”
 
Bude Iva vařit podle tohoto systému i po skončení experimentu?

„Nejsem fanda velkých životních změn, takže teď je pro mne dobré, že mohu vyzkoušet různá jídla ve studiu Nine Star Ki, zjistit, co mi vlastně chutná, co mi nechutná a jaká jídla se pak budu chtít naučit vařit. Tak už třeba vím, jak chutná a vypadá tempeh, jak se dá upravit tofu, zelenina, připravit různé typy omáček." 

Na obrázku se můžete třeba podívat, jak vypadá svíčková, kterou tam Iva měla minulý týden. I když Iva  přiznává, že na omáčky dosladka moc není, ale třeba jí hrozně chutnaly zeleninové karbanátky. Jediné jídlo, které vysloveně nemohla jíst, byly sushi rolky. Také si už uvědomila, jak je to těžké, když má člověk hlad a drží tuto dietu, tak vymýšlet, kde si co může narychlo dát, pokud jídlo nemá s sebou. Pomalu přidává do svého jídelníčku nové recepty, některé přineseme tento týden, ale nejraději by šla na nějaký praktický kurz tohoto vaření,  kde by si to všechno mohla pod dohledem kuchařek vyzkoušet a osahat.


Míry a váha
Zde Vám přinášíme úbytky, kterých Iva dosáhla v našem programu k 17. 2. 2008

Váha                - 4 kg
Hrudník             - 1 cm
Pas                  - 1 cm
Boky                - 3 cm
Biceps              - 3 cm

Iva nejvíce zhubla přes zadek a dnes  dokonce oblékla velikost 44. Sice, jak říká, je v kalhotách nacpaná, ale je to velmi motivační je mít doma a těšit se, až jí budou volné. 


Co se Ivě na tomto programu líbí nejvíce?

„Je pro mne úžasný pocit, že se o mne někdo stará, ptá se, jak se cítím. Výborné je, že mne najednou všichni kolem podporují a mám kolem sebe hodně pomocníků. Fandí mi za tu odvahu, že jsem to tohohle šla. To jsem nikdy předtím nezažila. Jinak mne udivuje, že mám docela dost síly. Mám toho hodně v práci,  končila jsem dva důležité projekty, k tomu to cvičení.”
 
Jak Iva sportovala?

Iva byla minulý týden 3x v posilovně - v pondělí, v pátek a v neděli.  

Jak se cítí? „Zatím mne bolí svaly, ale chtěla bych pokračovat potom, až tenhle program skončí. Jen nevím, zda se to za ten měsíc naučím tak, abych mohla chodit do posilovny, spíše bych chtěla i potom
trénovat pod dohledem trenéra, protože člověk si může snadno ublížit, když cvičí špatně.” A jinak Iva stále pokračuje v chození pěšky.

Jak si Iva dělala radost minulý týden?

„Tahle otázka mne už zaskočila minule. Ráda dělám radost ostatním lidem, a najednou jsem si uvědomila, že si nemůžu vybavit nic, co jsem si udělala pro svoji radost. Třeba mi udělá radost, když někomu jinému udělám radost, ale něco jenom sama pro sebe?” Ale nakonec na něco přišla, nechala se pro radost nalíčit a načesat.  

Některé čtenářky si myslí, že si Iva udělá radost, až tento experiment skončí tím, že si dopřeje nějaké úžasné jídlo, jako jsou třeba  křupavé bramboráčky, dortíčky apod.  

„Pro mě končí pouze spolupráce s magazínem, můj osobní program tím vším vlastně začíná. Určitě budu dále chodit na obědy do studia, samozřejmě už vím, která jídla mi chutnala a kterým se ráda vyhnu. Co se týče cvičení, tak mám báječného kamaráda, který slíbil, že se mnou bude chodit cvičit. Zní to asi zvláštně, ale opravdu nemám chuť se nacpat něčím nezdravým. Mám pocit, že více naslouchám svému tělu, a to mi přesně poví, na co má chuť. A hlavně, když už jsem se na tu cestu vydala, tak se nebudu vracet na začátek."
 
 
Zajímá vás něco dalšího o Ivě? Pošlete nám dotaz, Iva vám odpoví...

Další články o Ivě naleznete:

Tak toto je hubnoucí Iva
Jak hubnout díky rýži
Jak pokračuje Iva s dietou?
Přísný hubnoucí jídelníček
Iva posiluje zázvorovými obklady
Hubnoucí Iva: Jak je na tom po dvou týdnech? 
Takhle hubne Iva: Skvělý jídelníček! 
Jak hubne Iva? V posilovně

 

Reklama