Pamatujete na energickou čtenářku Moniku z Prahy, která se nehodlá smířit se svými kilogramy navíc? Už čtyři týdny hubne s KetoDiet a nám prozradila, jak vše zvládá. Projevila se už změna jídelníčku na její váze? A co jí dělá největší problémy?

Jak vypadá váš denní jídelníček?
Dostala jsem zatím balíček jídla na první čtyři týdny. Jsou v něm proteinové koktejly, tyčinky, omelety a kaše. Když ráno vstanu, posnídám koktejl, nebo kaši. Než odejdu do práce, rovnou si připravím omeletu k obědu, kterou si beru s sebou. Pak už si ji jen ohřeju v mikrovlnce. Čím ji ochutím, to si vymýšlím sama. Podle toho, na co mám chuť, nebo co mám zrovna doma. Můžu jíst veškerou zelenou zeleninu, ale i houby, což je výhoda. Když si udělám omeletu s houbami a špenátem, je to úplně super jídlo, které mi chutná. A je za chviličku hotové. Jím po třech hodinách, takže dopoledne v práci si dám další koktejl. Stačí jen promíchat prášek s vodou a tabletou. Výhoda je, že ty tablety jsou v různých příchutích. Můžu si zase vybrat, na co mám zrovna chuť. Další koktejl si dávám ke svačině, hned po práci. A pak ještě jeden k večeři.

hubnutí

To jsou celkem čtyři koktejly denně.
Mám je nejraději. Jen mi zpočátku přišlo takové divné jen pít. Chybělo by mi do něčeho se zakousnout. Tak to řeším zeleninou. Chroupu ředkvičky, ty mám moc ráda, nebo třeba kedlubnu. Nosím je s sebou v tašce, když někam jdu. Pak mám ještě proteinové tyčinky, které nahradí jedno jídlo. Prý jsou ale spíše za odměnu jako taková sladkůstka. Jediné, co mi nechutnalo, tak byly instantní polévky. Nahradila jsem je tedy právě koktejly.

Zvládáte dietu skloubit s prací?
Není to vůbec žádný problém. Horší to ale bylo, když jsme odjeli na hory. Vyrazila jsem na kopec a nevěděla, jestli si mám vzít koktejl s sebou, nebo se stihnu vrátit. Nepodařilo se mi vždy dodržet tříhodinové intervaly.

hubnutí

Co když nakupujete nebo vaříte? Nepodlehnete pokušení?
Vůbec ne! Když něco chci, tak si za tím jdu. A nikdo mě nepřemluví. Mám jen trošku problém při vaření. Nejde to totiž bez ochutnávání. Malý syn mi neřekne, jestli je to dobré, nebo by to chtělo něčím dochutit. Tak to řeším tak, že jídlo po ochutnání vyplivnu. Složitější to bylo ale na těch horách. Měla jsem totiž zrovna narozeniny. Známí popíjeli, dávali si oříšky a chipsy, a já si s nimi připíjela svými čajíčky. Pokud bych si ale prý dala i jen skleničku vína, hubnutí by se mi o tři dny prodloužilo. Vypadla bych z ketózy. Takže to oslavím až po dietě.

Pociťujete už nějaké změny?
Vidím na sobě, že ta dieta funguje. Nejdřív jsem se tedy rozhodla, že se nebudu celý měsíc vážit a nechám se překvapit. Ale nevydržela jsem to. Když jsem po čtyřech týdnech stoupla na váhu, bylo osm kilo dole. Rozhodně mi spadlo břicho, pneumatika kolem dokola mi mizí. Mám z toho lepší náladu.

Jen dodržujete dietu, nebo i sportujete?
Na horách jsem celý týden lyžovala. Jinak ale nesportuji pravidelně. Mám spíše takový přirozený pohyb. Běžím do práce, nebo se synem na fotbal... Přestala jsem jezdit autem, snažím se být víc v pohybu. Energie mi rozhodně nechybí, nejsem unavená nebo ospalá.

Ketodiet

Čtěte také:

Reklama