Rozhodla jste se zhubnout, po větším či menším snažení se vám to povedlo, a najednou zjišťujete, že vaše pleť nějak zestárla? Přibylo vrásek a vůbec už není tak svěží a mladistvá jako dřív? Pak vězte, že v tom nejste sama.

Každá pleť vyžaduje zvláštní péči, zvláště pak ta, která je vystavována škodlivým faktorům – špatnému životnímu prostředí, rozmarům počasí, ale i dietám a radikálnímu zhubnutí. To vše poškozuje kožní buňky a my se musíme bránit stárnutí pleti.

Pamatujte zásadní pravidlo a to: zacházejte s pletí jemně. To platí o všech prostředcích, které používáte. Peeling je dozajista skvělým pomocníkem v boji s odumřelou starou kůží, avšak i ten by měl být jemný a šetrný k vaší pleti.

Abyste pročistila póry a napjala pokožku, použijte bylinkovou masku nebo zábal. Nebojte se použít domácí zásoby, sáhněte po okurce, citronové kůře, grepu či avokádu. Mají skvělé stahující účinky.

Pokud hubnete, myslete na svou pleť ještě více než normálně:

- Denně používejte hydratační krémy na zvlhčení pleti.

- Myjte si obličej kvalitními mýdly s obsahem rostlinných výtažků.

- Dopřejte si čas od času peeling celého těla. Odstraníte odumřelé buňky a prokrvíte pokožku. Poté celé tělo důkladně natřete tělovým mlékem.

- Nezapomínejte také na své rty. Podle našich babiček dělá krásné rty med!

- Doplňte vodu vnitřnímu prostředí, vypijte alespoň šest sklenic vody.

- Jezte dostatek ovoce a zeleniny.

- A v neposlední řadě nezapomínejte pro samou práci a cvičení na pobyt na denním světle.

Pamatujte také, že každá pleť potřebuje něco jiného. Jinak se budete starat o pleť ve dvaceti a jinak ve čtyřiceti letech. Podle kosmetičky a dermatoložky Radky Černé by se to ani s péčí o pleť nemělo přehánět. „Ideální je do 30 let používat přípravky pouze hydratační, v pětatřiceti připojit nějaký ten krém s vitaminy, po čtyřicítce výživné látky. Pokud dáte pleti vše najednou, hydrataci, vitaminy i výživné látky, může se stát, že po čase nebudou potřebné látky na vaši pleť účinkovat.“

Jen v opravdu extrémních případech zhubnutí je zapotřebí zásahu plastické chirurgie. Avšak i tato možnost tu je. Vyhlazení vrásek pomocí injekcí s dávkou botulotoxinu není ani u nás nic neobvyklého. Pravda spíše se s ní setkáváme u „celebrit“, ale dostupná je dnes každému. Koneckonců i do oblasti plastické chirurgie zavítala móda platby na splátky.

Každá z nás si přeje vypadat skvěle a přitom k tomu stačí tak málo – cítit se skvěle! Naše pleť vyzařuje stejně tak stres, napětí i vnitřní neklid jako štěstí, radost a lásku. Tak vpusťte do své duše smích, a nechť jedinými vráskami na vaší pleti, jsou ty od smíchu…  

 
Reklama