Hubnutí bez depresí? Bez problémů s koncentrací? A bez stresujícího hladovění? I to lze.


Štíhlá a fit se můžete udržovat klidně i v práci. S rafinovanými recepty a skvělými triky na shození kilogramů to zaručeně zvládnete!

 

 

Držení diety nám dává asi nejvíc zabrat v pracovní době. Myslíme stále na jídlo a v důsledku toho se nedokážeme pořádně soustředit.

 

Pitný režim

Dostatečný pitný režim je kouzelným zaklínadlem každé diety.
Pokud přes den hodně pijeme, krev bude řidší a bude moci mnohem lépe zásobovat důležité orgány a především tolik
k práci potřebný mozek kyslíkem.

 

Aby mozek i navzdory dodržování dietního programu pracoval na plný výkon, měli bychom ho pravidelně zásobovat energií. Tři hlavní jídla plus dvě svačiny jsou ideální.

 

Ale co dělat, když máme v zaměstnání práce nad hlavu a nemůžeme si odskočit na oběd?

Není nic jednoduššího, než si předchozí večer doma svačiny a oběd připravit, a pak si je druhý den s sebou vzít do práce. Vždyť v uzavíratelných dózách uchováte čerstvou i zeleninu.

 

Salátové zálivky, chleba a vše, co nesmí navlhnout, uložíme samostatně.

 

V zaměstnání vše uložíme do ledničky a otevřeme až v okamžiku, kdy nastane doba jídla, nebo kdy dostaneme hlad.

 

Společně chutná lépe

Jistě nejste v práci samy, kdo touží zhubnout. Domluvte se tedy s kolegy, kdo by se do diety pustil s vámi, protože hubnutí ve dvou je snazší. Navíc je dobré mít ve „slabých chvilkách“ vedle sebe někoho, kdo vás k dodržování dietního režimu bude motivovat.

 

Nápoje pro zbystření mozku

Málo je známý fakt, že černý čaj a káva nejsou při hubnutí dobrými společníky. Sice nemají žádné kalorie, ale namísto aby tělu dodávaly tekutiny a zásobily tak mozek dostatečně okysličenou krví, tělo naopak odvodňují.

 

Optimálním nápojem je tedy minerální voda. Nepijte však pouze jeden druh, ale střídejte je, aby se vám nezačaly v těle usazovat některé obsažené minerály. Doporučují se také zředěné ovocné šťávy a bylinné a ovocné čaje.

 

Pokuste se denně vypít alespoň 2,5 litru tekutin. A stejně i tady platí, že ve dvou to jde snáz. Pokud tak nečiní váš zaměstnavatel, domluvte se s kolegy a nakupte ve velkoobchodě kartony balené vody. Proč? Jednoduše vás to vyjde levněji.

 

Konec pracovní doby
Máte-li v zaměstnání opravdu napilno, můžete hlavní jídlo nechat na večer. Není pravda, že pokud chcete zhubnout, musíte jíst naposledy ve tři odpoledne. Jezte však nejméně čtyři hodiny před usnutím.

Reklama