Výhoda společného jídla
Hubnete-li spolu s životním partnerem, odpadne vám mnoho starostí s vařením. Oba dva totiž budete jíst podobné, což přináší nejenom časovou a finanční úsporu. Představte si totiž, že sobě připravujte zdravý oběd a vedle na pánvi se smaží řízek. Odoláte? Ani kousek neochutnáte? Když spolu hubnou dva lidé v jedné domácnosti, vymizí tyto nástrahy i lákadla v podobě večerních pamlsků. Místo klasických večerních křupek či brambůrek zvolte zdravější verzi. Proteinové chipsy s chutí chilli nebo cibule-smetana koupíte na www.ketodiet.cz.
5ccacfa71f723obrazek.png
Společný jídelníček ale musí vyhovovat skutečně oběma partnerům. „Základem pro všechny by ale měla být strava s dostatečným množstvím bílkovin, které obecně ve stravě chybí, se zdravými tuky a zeleninou,“ říká Martina Dvořáková, dietní koučka KetoDiet a dodává, že po dlouhá desetiletí zafixovaný model 50 % sacharidů, 30 % bílkovin a 20 % tuků už dnes neplatí. „Máme daleko menší energetický výdej, než měli lidé před padesáti nebo sto lety, proto i poměr živin musí být jiný,“ doplňuje.

TIP: Krůtí roláda s jarní cibulkou podle KetoDiet (4 porce)

  • 1 krůtí prso
  • svazek jarní cibulky
  • černé olivy
  • cherry rajčátka
  • sušená rajčata
  • sůl, pepř
  • česnek
  • rukola
  • olivový olej
  • balsamico

Krůtí prso opatrně podélně rozřízneme tak, aby vznikla větší placka. Na pánvi na olivovém oleji orestujeme najemno nakrájenou jarní cibulku a česnek. Přidáme olivy překrájené na poloviny a pokrájená sušená Rajčata. Vše podusíme. Směs naneseme na plátek krůtího masa a opatrně zarolujeme do rolády. Zavážeme nití a dáme péct na 180 stupňů na 50 minut. Hotovou roládu nakrájíme na plátky a podáváme se salátkem z rukoly dochucené olivovým olejem a balsamicem. Do salátku můžeme přidat i nakrájená cherry rajčátka.

Posílíte partnerský vztah
Životní změny jako je právě ztráta kil provází příjemné pocity, když se daří a váha jde dolů, i nezdary a zklamání, pokud hubnete pomaleji, než jste si představovali. V takových chvílích je důležité mít se o koho opřít i s kým se podělit o radostné chvilky. Společné jídlo, čas strávený sportovními aktivitami a zejména vzájemná podpora, důvěra v druhého a sdílení úspěchů i nezdarů může váš vztah velmi posílit.

Dobrý přítel připomene, proč hubnete
5ccad061c5a4bobrazek.png

Dobrá motivace pro hubnutí je zcela stěžejní. Negativní důvod zkraje vzplane jak papír, ale stejně tak rychle zhasne. „Než se pustíte do jakékoliv diety, zkuste najít pozitivní důvod pro tuto změnu. Zamyslete se, jestli se jen chcete zalíbit okolí a splnit jejich očekávání toho, jaká máte být, nebo hubnete opravdu pro sebe, pro svůj dobrý pocit ze sebe samotné. Jezte zdravě, protože se máte rádi a chcete se cítit ve svém těle dobře,“ říká Martina Dvořáková, dietní koučka KetoDiet. Se svými pohnutkami se svěřte partnerovi nebo kamarádce. Až přijdou těžší chvíle a pochybnosti, připomenou vám cestu, kterou jste se rozhodli vydat.

Parťáka najdete i při sportu
Milujete dynamické sporty, ale kolegyně a kamarádky jsou spíše na pilates a jógu? Nemusíte se vzájemně lámat a přesvědčovat o výhodách toho či onoho. Jestli vás baví tanec, běhání se psem, crossfit, populární kruhové tréninky nebo jen dlouhé pěší túry, jděte do toho. Do sportovních center chodí spousta žen, které také chtějí sami na sobě něco změnit a uvítají kamarádku na společné lekce. Hubnutí ve dvou je totiž vždy příjemnější.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Reklama