Cítíte, že byste se potřebovala pár kil zbavit? Nebo si chcete jen udržet štíhlou linii? Recept na vytouženou postavu někdy není tak složitý - soustřeďte se hlavně na dostatek pohybu, zdravý životní styl a dbejte na dostatečný přísun potravin, které obsahují omega-3 mastné kyseliny. Právě ty vám v boji s nadbytečnými centimetry pomohou. Najdete je v tučných mořských rybách nebo semínkách, jejich nedostatek je však vhodné doplnit kvalitními výživovými doplňky.

omega3

„Dostatečné množství omega-3 ve stravě je při hubnutí nepostradatelné. Tyto nenasycené mastné kyseliny pozitivně působí na naše buňky a podporují jejich aktivitu a funkčnost. Zlepšují citlivost těla na insulin a významně tak přispívají k redukci tělesného tuku, zejména na začátku hubnutí. Dále nám pomáhají vypořádat se s únavou a umožňují celý proces redukce lépe nastartovat,“ říkáBc. Margareta Iliopulosová. Jako zkušená nutriční terapeutka si je vědoma nejenom estetických, ale především zdravotních následků, které zvýšený objem tuku v těle představuje. Tomu je potřeba předcházet účinnou prevencí.

Omega-3 mastné kyseliny patří mezi nenasycené kyseliny, které jsou nezbytné pro správné fungování lidského organismu. Existuje nespočet studií, které potvrzují jejich prospěšnost pro srdce, mozek, klouby, oči či pokožku. Kromě toho snižují hladinu cholesterolu v krvi i vysoký krevní tlak. Najdeme je např. v lososu, makrele, vlašských ořeších, řepce nebo sóji.

omega1

Omega-3 mastné kyseliny by měly tvořit až čtvrtinu všech přijímaných tuků, reálně jich však konzumujeme mnohem méně. Příčinou může být mimo jiné nedostatečná konzumace ryb, které jsou jejich největším zdrojem. Protože tělo si nedokáže omegy-3 vytvořit a ani je neumí na delší dobu ukládat, jsme odkázáni doplňovat chybějící množství těchto látek pomocí výživových doplňků.

omegaOmega-3 z norských lososů

Vhodným způsobem, jak doplnit nedostatečný příjem omega-3 mastných kyselin, je užívání potravinového doplňku OmegaMarine Forte+ společnosti NaturaMed Pharmaceuticals. Byl získán z norského lososa a obsahuje vysokou koncentraci omega-3 mastných kyselin ve vyvážené kombinaci s kyselinami skupiny omega-6, omega-7 a omega-9. Jeho vzájemné poměry odráží nejnovější poznatky vycházející z výzkumů, které ukázaly, že omega-3 mastné kyseliny právě z lososa dokáže tělo využít lépe než jiné srovnatelné rybí tuky.

Více informací o pozitivních účincích nenasycených mastných kyselin i o výrobku OmegaMarine Forte+ získáte na www.naturamed.cz nebo na bezplatné lince 800 10 40 40. 

 

 

Reklama