Proč se přihlásila do našeho projektu?
„Ráda bych pod dohledem a hlavně motivací zhubla. Už jsem se o to pokoušela několikrát. Prvně pod vedením pana Rýce. Ale KetoMix dieta mne oslovila, už jsem o ní hodně četla a tak bych se ráda zapojila a na svém příkladu dala motivaci i ženám už v pokročilejším věku“.

Paní Jarmila je velmi aktivní, proto jsme se jí zeptali, co se jí v profesním životě povedlo a na čem dále, i když je seniorka, pracuje.

„Od roku 1988 jsem byla ředitelkou MŠ, vedle které byl z bývalých jeslí otevřený alergický stacionář, který patřil zdravotnictví. V roce 2000 zjistili, že na stacionář nemají finance a že ho zavřou. Po dlouhých vyjednáváních byl připojen k MŠ jako odloučené pracoviště /v té době už jsem byla od roku 1994 v právní subjektivitě, jinak ostatní mateřské školy šly do právní subjektivty povinně v roce 2004/. Domluvili jsme se s městskou částí Prahy 8, že na zdravotní sestry dostanu účelovou dotaci na mzdy, protože nelze ve školství zaměstnat zdravotní sestry. Na začátku byly v mateřské škole jen děti alergické /počet 30 dětí/. Postupně jsme rozšiřovali možnost docházky dětí o další diagnózy - celiakie, děti po transplantacích, děti po těžkých operacích, děti s diabetem atd. Dnes je kapacita zařízení 60 dětí. 

Do běžných mateřských škol jsou přijímány děti zdravé, do speciálních mateřských škol děti tělesně a duševně nemocné. Tady nastává nerudovská otázka „kam s ním“, pro tyto děti bohužel místo v běžné mat. škole není. A do speciální mateřské školy nepatří. Takže se mi povedlo rozjet tento jedinečný projekt.

Takto pomáháme rodičům, tyto děti potřebují být také v kolektivu a naučit se se svým problémem žít. V 6 letech nastoupí do ZŠ a musí se o sebe postarat. Myslím, že jsme pro tyto děti udělali dost a jsme dle České školní inspekce jediné zařízení tohoto druhu.“

Držíme Jarmile palce a moc jí fandíme i v jejích pracovních aktivitách.

Koho jsme již představili?

Všechny články s vybranými čtenářkami najdete v našem speciálu „Hubneme s KetoMix“ na této stránce.


Naše články:

Reklama