Veselá mysl - půl zdraví... A nebo také, pozitivní mysl - polovina úspěchu. Ten úspěch pak spočívá v docílení spokojenosti sama se sebou, se svým způsobem života, se svým dosavadním stylem, ruku v ruce jdoucím s naším vzhledem.

„Bože, já zas přibrala!“ Kdo by ten povzdech neznal. Přitom je častokrát úplně zbytečný. Možná jsme právě jen shlédli další díl televizního seriálu, kde jsou všichni mladí, krásní a štíhlí. Možná jsme právě po letech potkali spolužačku, která nám naznačila, že vypadáme jinak. Jak jinak? Máme jinou barvu vlasů? Jiný tvar obočí? Kdepak, určitě měla na mysli změnu naší postavy.

hubnemeAť se nám to líbí, nebo ne, čas je neúprosný. S přibývajícím věkem se mění nejen naše mysl, ale i naše tělo. Mělo by nám však být jasné, že ve čtyřiceti nebudeme mít tu samou postavu jako v šestnácti – zato ale rozumově ty šestnáctileté předčíme. Po dvou dětech nebudeme mít ploché bříško jako v sedmnácti – zato ale v pohodě ty sedmnáctileté už vychováme. Pokud se tedy dokážeme vyrovnat s přibývajícím věkem, dokážeme se vyrovnat také s měnící se postavou.

V prvé řadě bychom se měli porozhlédnout po své rodině a příbuzných. Jak vypadá naše maminka, babička, tatínek... Pokud jsou při těle, můžeme hladovět, jak chceme, budeme tak jednou vypadat také. A když toho svého vyvoleného do této rodiny vedeme, měl by ten fakt přijmout. Pokud ne, nestojí nám za to, abychom s ním nadále žily. Neboť láska není jen fyzická, ale také psychická.

Na druhou stranu, přetékající špeky naši mysl moc nepovzbudí. A tak si položme otázku. Komu nejvíce záleží na tom, jak vypadáme? Komu se chceme líbit? Když se nám nedaří zhubnout, co je špatně?

Tak v prvé řadě již zmíněná genetika, se kterou toho moc nenaděláme. Pak také musíme mít pevnou vůli a konkrétní cíl. Nestačí si jen říct, že chceme zhubnout. Musíme vědět proč a jestli vůbec. Malý příklad: Chci zhubnout, protože moje kamarádka je štíhlá a já se vedle ní cítím tlustá. Načež přestanu jíst, trápím se, jsem vystresovaná, protivná na sebe i na své okolí, manželovi už tím věčným hubnutím a špatnou náladou lezu na nervy, a tak je mu nakonec chtě nechtě milejší právě ona kamarádka. Přitom by jen stačilo zvolit slušivý druh oděvu, být originální adekvátně ke své postavě a vyzdvihnout přednosti, které ta extra štíhlá kamarádka třeba právě nemá. Na svého partnera buďte milá a příjemná, zaručeně bude mít doma raději veselou boubelku než naštvanou a hladovějící dietářku.

Hubnutí myslí spočívá v tom, že na hubnutí nemyslíme! Žijeme normální život, netrápíme se nějakým tím kilem navíc, nejsme mrzuté, děláme každodenní běžné věci, hodně se pohybujeme, jíme střídmě a pravidelně, nezanedbáváme sex, netrápíme sebe a své okolí špatnou náladou a co nejčastěji se smějeme! A hlavně! Nevšímáme si obrovského množství reklam s vyzáblými modelkami. Oproti nim jsme totiž tlusté všechny. A pokud vám ani toto nestačí, uvědomte si, že kdyby byli na světě samé hubeňourky, byla by to pro opačné pohlaví - velká nuda!

Reklama