Látka obsažená v zeleném čaji chrání před obezitou - alespoň to naznačují pokusy s myšmi. Účinek vědci připisují tříslovině s odborným označením epigalokatechingalát, která u myší výrazně omezovala vytváření tuku, informoval Německý ústav pro výzkum výživy (DIfE) v Postupimi.

Čaj přitom nijak nesnižuje chuť k jídlu, ale omezuje proces trávení ve střevech a zvýšuje spalování tuků. Aby se vyloučil účinek jiných látek obsažených v zeleném čaji, používali němečtí experti při pokusech extrakt, který z 94 procent tvořil právě zmíněný epigalokatechingalát, jenž se běžně označuje zkratkou EGCG.

Pokusné myši dostávaly po čtyři týdny tuto látku v různé koncentraci a současně jim bylo podáváno krmivo bohaté na tuky. Po 29 dnech měly pokusné myši výrazně nižší váhu než myši, které do pokusu zahrnuty nebyly.

Susanne Klausová z postupimského ústavu upozornila, že zelený čaj obsahuje velké množství látek, které snižují krevní tlak i hladinu cholesterolu v krvi. Je jim dokonce připisován jistý ochranný účinek proti rakovině. Kromě toho podle Klausové řada studií provedených v Asii dokládá, že tyto látky mají jistý vliv na snižování váhy. Tento účinek prý vyvolá konzumace čtyř nebo pěti šálků zeleného čaje denně.

Pozor však, pokud už kila navíc máte a začnete pít kvanta zeleného čaje, neradujte se, že skutečně hned hubnete - tenhle nápoj je totiž dost močopudný, takže by šlo zejména o ztrátu tělních tekutin, nikoli o skutečné hubnutí.