20.-Huawei-nova-10.jpg

Huawei Nova 10 Pro v první řadě rozhodně upoutá svým designem. Zpracování telefonu je naprosto prvotřídní. Je bytelný, zároveň tenký, se zahnutým displejem na stranách, který vypadá velmi elegantně, všechno perfektně sedí, zkrátka hezky provedený telefon. Jediné, co pro nás bylo trochu jako „pěst na oko“ byl již zmiňovaný zlatý lem kolem foťáku, který je na tenkém těle dost výrazným prvkem. Ovšem pokud jste tak trochu „straka“ a máte rádi výrazné blyštivé věci, určitě se vám to bude zamlouvat. Jde spíše o věc vkusu.

erwe.jpg

Prvotřídní dispej

Sytý 6,78palcový OLED displej má pěkné barvy a hezkou viditelnost i na sluníčku. Dobře se na něj kouká a se zahnutými rohy vypadá velmi elegantně. Nejsou zahnuté příliš, takže se telefon dobře ovládá i po krajích displeje.

product-5238074.jpg

Dobrá výdrž baterie

Co nás na telefonu hodně zaujalo, je baterka, která má pouze 4500 mAh baterie. Je jasné, že do tak tenkého těla by se asi ani větší nevešla. Ovšem kupodivu má opravdu dobrou výdrž. Ještě večer, po celodenním poměrně běžném používání, kde telefon příliš nešetříte, občas něco vyfotíte, surfujete po internetu apod., byla baterie na 40 %. Nova 10 Pro by zřejmě tedy neměla problém vydržet ani dva dny. K telefonu pak náleží i 100 W nabíječka, která vybitý telefon do 100 % nabije za přibližně 30 minut. Škoda jen, že nemá Nova 10 Pro bezdrátové nabíjení.

product-5238073.jpg

Svižný systém a řešení chybějících Google služeb

Telefon je svižný, ani jednou se nezasekl. Pracuje naprosto perfektně a plynule. Někoho možná od koupi produktů Huawei odrazují chybějící Google služby, ale to je v tomto případě naprosto jednoduše vyřešeno. Všechny aplikace od Gmailu přes Mapy po YouTube můžete jednoduše pustit přes jinou aplikaci, kterou je GSpace. Zkrátka najdete je snadno všechny na jednom místě. A pokud nechcete jednu aplikaci spouštět uvnitř další, jednoduše si můžete přidat „zástupce“ na plochu. Není nic jednoduššího. Takže pokud vás od koupi novějších telefonů Huawei odrazovalo tohle, už nemusí.

Kvůli sankcím z USA telefon nemá 5G. Za to ale podporuje možnost Dual SIM, disponuje Bluetooth 5.2 nebo Wi-Fi 6E.

FotyzoJet.jpg

Skvělá gesta

Co má většina uživatelů telefonů Hawei ráda, pokud o nich tedy ví, jsou gesta! Z těch nejlepších je za nás vytvoření snímku obrazovky pomocí poklepání na displej klouby – zkrátka jako když klepete na dveře. Když zase kloubem jednoho prstu uděláte na displeji kolečko, nabídne se vám vytřízení části disleje a vy si tak označíte pouze část, kterou chcete vyscreenovat. Nemusíte tedy pak ze screenu celého displeje už nic vyřezávat. Tyto vymoženosti už fungovaly i na starších modelech, a my jsme moc rádi, že se jich Huawei drží i nadále.

Fotky a videa

A teď to, co většinu lidí zajímá při koupi telefonů v posledních letech nejvíc – fotoaparát! Hlavní snímač na zadní straně má 50 Mpx. Díky senzoru RYYB má dobrou světelnost a snímky z něj vypadají moc hezky a mají realistické barvy. Když fotíte za dobrých světelných podmínek, fotky jsou krásně ostré po celé ploše a jsou dobře vidět všechny detaily. Nechybí samozřejmě ani režimy portrét nebo noční režim. Na ten během večera vykouzlíte docela pěkné snímky.

FotoreewrJet.jpgFoto s bleskem za tmy / Zoom za snížených světelných podmínek / Fotka v podvečer na běžný automatický režim

retrtr.jpg
Noční režim (objekt v pohybu)FotoJztet.jpgFoto za umělého osvětlení v místnosti / Foto venku / Makro snímek

Dále na zadní straně najdeme 8Mpx ultraširoký snímač. Ten nás ale nijak extra nezaujal. Za dobrého denního světla je celkem průměrný, ale za horších světelných podmínek nejsou výsledky nic extra. Barvy jsou méně výrazné a vše se trochu slévá, hlavně na stranách. Má však širší záběr než většina telefonů konkurence. Ale to je vlastně asi jediné, v čem vyniká. A nakonec je tady makro snímač s 2 Mpx. Výsledné fotografie z něj jsou velmi slušné a hezky detailní.

FotorterJet.jpg
Klasické foto / Zoom / Ultraširoký snímek

Nesmíme zapomenout ani na video. Telefon natáčí ve 4K a 30 snímcích za vteřinu a výsledky jsou velice povedené. V režimu VLOG navíc telefon nabízí spoustu možností natáčení. V jednu chvíli například můžete použít zadní i přední fotoaparát naráz nebo natáčet polovinu videa normálně a polovinu se zoomem.  

A pak je tady přední foťák. Huawei v tomto případě myslel na milovníky selfie, pro které jsou tady hned dva snímače. Hlavní 60Mpx má velmi slušný dynamický rozsah a fotí opravdu kvalitní selfie snímky. Druhý 8Mpx objektiv má dvojnásobný zoom a je zde zřejmě hlavně kvůli režimu VLOG, o kterém jsme psali výše. Focení na přední kameru má ještě jednu skvělou funkci, kterou oceníte zejména ve chvíli, kdy si budete chtít udělat selfie například někde na večírku, kde je téměř tma. Telefon udělá okolo disleje bílý rám, který vás nasvítí. Výsledné fotografie nejsou kdoví jaké, ale rohodně jsou použitelné. Je to skvělá funkce, kterou mnozí, především mladší uživatelé, jistě využijí.

FotrttoJet.jpg
Selfie za umělého osvětlení / Selfie ve tmě osvětlená pomocí disleje / Selfie za denního světla pod mrakem

K dispozici je v aplikaci fotoaparátu také režim Pro, kde si můžete sami upravit parametry jako je ISO, rychlost závěrky, vyvážení bílé apod. Režim Pro je dostupný pouze u primárního fotoaparátu, avšak i pro video.

Obsah balení

V balení telefonu najdete kromě telefonu nabíječku a také průhledné silikonové pouzdro, které se vždy do začátků hodí. Trochu úsměvná je pak ochranná fólie na displeji, která je mnohem menší, než samotný displej a vypadá, že na něj nepasuje. To je ale to nejmenší, stejně si většina uživatelů koupí co nějdrřív ochranné sklo.

Reklama