Dětská slova jsou nevysunutelná zásoba smíchu. I čtenářka Lída mi k dnešnímu novotvarovému tématu poslala několik slůvek svého synka...


Tak jsem si dnes ani nemyslela, že se přidám s mojí troškou do mlýna. Ale jak si pročítám vaše příspěvky, tak mi to opět nedá, abych jsem se nepřidala. Můj čtyřletý syn mluví dost špatně, až nás to dohnalo na logopedii a proto až na pár výjimek je u něj co slovo „novotvar".

Někdy mám i já problém rozluštit co vlastně říká a po několika opakování se mě to skoro vždy podaří. A co teprve jaké jsou to hlavolamy pro ostatní.

Pár slov se kterými vlastně začínal, mu vydrželo docela dlouho a nechtěl je nahradit těmi správnými slovy .Například HÚ byl vlak, HUÁ bylo letadlo, AUKO bylo auto a tak by jsem mohla pokračovat dlouho.

Ale co bylo zajímavé, byl název pro vodu, prakticky od počátku říkal vodě AKVA a dlouho trvalo než ji začal říkat správně.

Lída

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Dnes máme v magazínu Žena-in.cz téma: Novotvary. Pište mi na redakční e-mail netradiční slova, která jste vy sami nebo někdo vám blízký vymysleli, a příběhy či situace, při kterých k jejich vymyšlení došlo.

Nejzajímavější slova ocením dárkem!

Reklama