Schola ludus. Slavný Komenského výrok není jen prázdnou frází, jak vám dokážou vzdělávací hry z edice V kostce! Že jsme napsali vzdělávací? Chtěli jsme říci postřehové, a hlavně třeskutě zábavné.

Albi

Hry V kostce! totiž v první řadě procvičí krátkodobou paměť hráčů. Ač se tématy liší, princip je ve všech stejný. Hráč si vezme jednu z desítek kartonových kartiček, která obrazem i textem sděluje například informace o konkrétním státu, vynálezu nebo historické epoše, a během deseti vteřin (jedno přesypání hodin) si z ní musí zapamatovat co možná nejvíce. S vypršením časového limitu kartičku otočí, hodí kostkou a podle čísla na kostce odpovídá na jednu z otázek, které se na zadní straně nacházejí. Pokud byl pozorný, jen těžko se může zmýlit a nezískat bod. Nicméně pozor - otázky mohou být pořádně záludné!

AlbiVšechny hry V kostce najdete na této stránce https://eshop.albi.cz.

Díky zvoleným herním mechanismům jsou hry z edice V kostce! svižné a zábavné. Vzhledem k tomu, že tah hráče zabere sotva více jak deset vteřin, nikdo u stolu se nemusí ošívat dlouhou nečinností. Navíc si hráč rozšiřuje obzory jakoby mimochodem – není potřeba mít nabiflované znalosti, stačí být pozorný.

Jaké jsou naše „horké tipy“?

AlbiZ jakých témat si můžou hráči her V kostce! vybírat? Je jich takřka nepřeberně: Svět (zeměpis), Česká republika, Zvířata, Příroda, Matematika, Historie, Praha nebo Vynálezy či Dinosauři. Letošní novinky pak představují Česká města a Vesmír. Komu je to málo, pro toho je připravena V kostce! Desková hra s dalšími okruhy a zábavnou variantou hry na herním plánu. Tak co si zvládnete zapamatovat za 10 vteřin?

 

Zapojte se do redakční soutěže a získejte hru V kostce.

Soutěž najdete ZDE.

Reklama