Procházíte zrovna se svým potomkem obdobím všetečných otázek a neustálého „proč“? Pokud ano, nechte se inspirovat nabídkou her Sapientino, které jsou pro malé – ale i starší – všetečky jako stvořené.

Děti se při nich naučí samostatně přemýšlet a dozvědí a naučí se spoustu zajímavých věcí. Hry Sapientino totiž patří k nejoblíbenějším dětským naučným hrám, které jednoduchým a zábavným způsobem učí dítě poznávat základní pojmy a dovednosti. Rozvíjí jeho logické myšlení, podporuje správný duševní vývoj, vede k všestrannému rozvoji osobnosti dítěte a napomáhá k úspěšnému přechodu ke školní výuce.

Hry obsahují pevnou podložku a několik oboustranných hracích listů s různými herními aktivitami, kde děti odpovídají na více než 150 otázek v různých úrovních obtížnosti. Dítě pomocí elektronických kolíků, elektrického pera nebo myši volí správná řešení.

Tyto hry byly vytvořeny ve spolupráci s předními pedagogy a psychology – zábavnou formou rozvíjejí duševní schopnosti dítěte a připravují ho na školní výuku. Jsou vhodné pro děti od 3 do 7 let.

Sapientino cestovní

Jedinečná výchovná hra v praktickém cestovním pouzdře obsahuje elektronické pero se světlem a zvukem a 10 hracích listů s 20 různými aktivitami, které učí dítě poznávat důležité základní pojmy, jakou barvy, tvary, počty, protiklady... Vhodné pro děti od 4 let.

Sapientino s myší

Sapientino s myší je výchovná hra vhodná pro děti od 4 do 6 let, zábavná díky „mluvící myši“, která vypadá jako myš používaná při práci s osobním počítačem! Myš pomáhá dítěti odpovídat na otázky z hracích karet tím, že reaguje na jeho volbu roztomilými vzkazy a veselými zvukovými a světelnými efekty.
Hra se vyvíjí v průběhu čtyř etap, které jsou řazeny stupňovitě za sebou a nabízejí možnost podněcovat tvořivost a fantazii. Cílem hry je poskytnout vašim dětem uspokojení ze hry a zároveň působit jako významný výchovný prvek.
Hrací listy učí děti rozeznávat tvary a barvy, pomáhají při nácviku logického myšlení a rozvíjejí jejich pozorovací schopnosti. Během hry si děti trénují trpělivost spolu s koncentrací pozornosti.
Všechny tyto poznávací dovednosti procvičované již v útlém věku, vedou k úspěšnému přechodu ke školní výuce.

Hra obsahuje 24 hracích listů se 48 úkoly. Hrací karty jsou rozděleny do 7 skupin s odlišnými schématy, aby hra nebyla jednotvárná a podněcovala dětskou tvořivost a zvědavost. Úkoly jsou rozřazeny do 4 tématických okruhů, aby dítě postupně získávalo nové vědomosti a dovednosti: barvy a tvary, prostor kolem nás, postřeh a paměť, logické asociace a první čísla.

Sapientino junior

Sapientino junior je jedinečná výchovná hra pro děti předškolního věku.
Obsahuje podložku, 2 hrací kolíky pro volbu správných odpovědí a 6 hracích listů s 12 různými aktivitami, které učí dítě poznávat důležité základní pojmy, jako jsou tvary, barvy, analogie, protiklady, počty.
Princip hry je jednoduchý: dítě volí správnou dvojici na hracím listu pomocí dvou elektronických kolíků. Každá odpověď je indikována světelným signálem.

Sapientino mluvící

Sapientino mluvící je jedinečná výchovná hra pro děti předškolního věku.
Obsahuje podložku, 2 hrací kolíky pro volbu správných odpovědí a 6 hracích listů s 12 různými aktivitami, které učí dítě poznávat důležité základní pojmy, jako jsou tvary, barvy, analogie, protiklady, počty. Princip hry je jednoduchý: dítě volí správnou dvojici na hracím listu pomocí dvou elektronických kolíků. Při správné volbě se ozve vítězné OK, doprovázené světelným signálem.

Sapientino hra s pamětí

Hrací listy učí děti rozeznávat tvary a barvy, pomáhají při nácviku logického myšlení a rozvíjejí jejich pozorovací schopnosti. Během hry si děti trénují trpělivost spolu s koncentrací pozornosti.
Hra se skládá z 12 hracích listů, 1 přesýpacích hodin a 1 elektronického pera se zvukem. Dítě si vybere jeden z 12 listů a pozorně si ho prohlíží po dobu stanovenou přesýpacími hodinami a přitom se snaží zapamatovat si detaily jednotlivých scének a výjevů. Pak kartu otočí a když je přesvědčené, že našlo správnou odpověď, zatlačí špičkou pera do správného otvoru. Pokud zvolilo správně, uslyší jednoduchou veselou melodii a za každou správnou odpověď získá jeden bod.
Je tedy možné zahájit „paměťové“ závody jak sami se sebou tím, že budeme postupně zlepšovat vlastní rekord, tak i soutěžením s ostatními hráči. Na základě získaných bodů je v závěru hry určen vítěz. Hra je určena pro děti od 3 do 6 let.

A vám již nezbývá nic jiného, než si vybrat. Více informací získáte na www.globalex.cz. Přejeme vám krásné Vánoce.