Rozvoj techniky a vědění pádí mílovými kroky kupředu. Kromě dospělých jsou to právě děti, které chtějí všemu přijít na kloub, všechno si osahat a vyzkoušet.
A právě pro děti mladšího i staršího školního věku jsou určeny hry Clementoni.

Na své si přijdou budoucí chemici, biologové nebo například archeologové, kteří si mohou rozvíjet své znalosti a poznat spoustu nového. Posuďte sami a vyberte pro svého malého vědátora či vědátorku tu pravou hru Clementoni.

SVĚT ZKAMENĚLIN

Představte si období před mnoha miliony lety, kdy teprve vznikal život na naší planetě. Organismy, které žili v tomto období, se uchovaly ve vrstvách zemské kůry a říkáme jim zkameněliny. Budete mít možnost vytvořit si paleontologickou laboratoř, kde budete odlévat různé zkameněliny podle forem. Kromě zkamenělin se naučíte rozpoznávat i stopy zvířat a dělat si jejich odlitky. Hra obsahuje 15 forem otisků zkamenělin, miniatlas dinosaurů a zvířat, vaničku na sádru, odměrky, 16 modelů stop a mnoho dalších doplňků. Doporučujeme pro děti od 9 let.

MALÝ CHEMIK

Láká Vás slučování různých chemických látek a provádění chemických pokusů? Ve hře Malý chemik najdete kompletně vybavenou chemickou laboratoř pro studium moderní chemie zábavnou formou. Pokusy jsou prováděny bez užití ohně a při přesném dodržení postupu popsaném v přiložené Knize pokusů jsou zcela bezpečné. Hra obsahuje: zkumavky, chemické látky, Petriho misku, kalibrovanou nádobku, lopatky, filtrační papír, ochranné brýle, pipety, nádobky s víčkem, trychtýř, pinzetu a mnoho dalších doplňků. Doporučujeme pro děti od 10 let.

SVĚT POD MIKROSKOPEM

Máte-li chuť odhalit tajemství přírodních zákonů, vytvořte si doma opravdovou biologickou laboratoř. Jako malý biolog potřebujete: mikroskop, zkumavky, sklíčka s preparáty, misky a nádobky, pinzetu, pipety, lupu a další příslušenství. To vše najdete uvnitř balení společně s ilustrovanou brožurkou Příručka mladého badatele, která bude Vaším pomocníkem a rádcem při jednotlivých pokusech. Doporučujeme pro děti od 9 let.

ELEKTRONICKÁ LABORATOŘ

Je pro Vás důležité porozumět, jak fungují různé přístroje? S elektronickou laboratoří budete moci pochopit složitost elektrických jevů, které řídí chod mnoha přístrojů. Profesionální panel vybavený tranzistory, elektromotorem, voltaickými fotobuňkami, elektrickými vodiči a mnoha dalšími technologickými nástroji je nepostradatelným prvkem k ověření složení a přesnému použití nejdůležitějších elektronických mechanismů. Všechny pokusy jsou popsány v Knize pokusů, kde najdete více než 60 pokusů, které Vás dovedou k objevům technologicky dokonalých postupů a k přímému experimentování s elektrickými obvody. Doporučujeme pro děti od 9 let.

SPORT A LIDSKÉ TĚLO

Fantastická vědecká hra, při které můžeš novým způsobem objevovat a studovat lidské tělo tím, že jej uvedeš do souvislosti se všemi důležitými druhy sportu. Díky rozložitelnému modelu těla můžeš pozorovat lidské orgány až do nejmenších podrobností. Hru doplňuje speciální názorná tabule s obrázky na průsvitných foliích, genetický kotouč a ilustrované tabulky o sportu a výživě.
Návod plný obrázků a jednoduchých cvičení, je cenným zdrojem vědeckých informací o četných sportech a poučných a neškodných experimentech týkajících se lidského těla. Hra obsahuje: Model lidského těla s odnímatelnými orgány, 8 transparentních folií a názorné tabule, genetický kotouč, 2 ilustrované tabulky o sportech a příslušné sešity, stupnice k zjišťování kalorických hodnot, návod s vědeckými experimenty, zvětšovací sklo, odměrku a 2 pipety. Doporučujeme pro děti od 9 let.

Neváhejte a pořiďte svým dětem některou z těchto her. Můžete se spolu s nimi ponořit do tajuplného světa všelijakých zajímavostí. Více se dozvíte na www.globalex.cz .

Přejeme vám krásné Vánoce!