Asi málokdo se v životě nedostal do společenské situace, kde většinou v patřičném opojení a veselí najednou zazněl nápad: „Zahrajeme si flašku!“ Nezáleží na tom, zda jste v takovém okamžiku odešli středem, nebo nadšeně přisedli ke stolu. Většina dospělých jsou stejně svým způsobem přerostlé děti, takže smysl pro hry úplně nezakrní, jenom motivace hry se může poněkud změnit. Bylo by povrchní podezírat zletilé z prvoplánovosti, ale za všechno mluví fakt, že nejpopulárnější hry se točí kolem svlékání, případně zacházejí i dál v pokročilých variacích hry na doktora.

 

Nejdřív něco pro věci neznalé

 

Klasická hra, která se s oblibou provozuje mezi některými lidmi, je kromě zmiňované flašky třeba ta na fanty. V principu jde vždycky o to, aby minimálně tři lidé seděli dokola s pokud možno skleněnou lahví uprostřed a na koho flaška ukáže hrdlem poté, co se roztočí a zastaví, tak ten musí splnit úkol, odevzdat fant (nejlépe část oblečení). Existuje ještě varianta spojená s hrou na pravdu, kdy musí vybraná osoba pravdivě odpovídat na všetečné dotazy spoluhráčů. Jednoduché, že?

 

Možná stojí za úvahu, proč se takovým hrám mezi lidmi tolik daří. Vždyť existuje tolik jiných a určitě intelektuálně přínosnějších zábav. Třeba si zahrát kuželky nebo Člověče, nezlob se. Soudný člověk řekne, že je to pubertální blbost a že takové věci se ho absolutně netýkají. Nicméně ono hodně záleží na prostředí, ve kterém se zrovna nacházíme, a přirozeně i o lidi sdílející v tu chvíli společné prostory s námi. Potom může infantilitě hry podlehnout i poměrně soudný jedinec.

 

 

Je na tom něco zajímavého?

 

V pozadí úspěchu takových hříček stojí několik celkem významných okolností, které způsobí, že je účastníků víc než odpůrců. Zaprvé se většinou hraje pod vlivem alkoholu, takže zábrany povolují. Ale to není to hlavní. Tím je skutečnost, že se drtivá většina lidí touží dostat druhým pod kůži, dozvědět se víc i za cenu vlastního rizika. To je jedno, že všichni nazí lidé vypadají v důsledku stejně, ale je tam určitý vzrušující prvek, který nedá nepokojné mysli spát, a tak do toho jde. Navíc podněty k takovým extra zábavám vyplývají nejednou z nudy, a o to víc v tu chvíli zvědavost převládá.

 

Hračky plačky

 

I když jsou to jenom hry a slouží zábavě, ty konce tak zábavné být nemusí. Ranní probuzení s nejen mravní kocovinou a uvědomění si nepředložeností, jejichž svědkem byli nejlepší přátelé vašeho partnera, to je jen další z hledisek dospěláckých hrátek. Ono to nakonec ani sexuální podtext mít nemusí, protože pravda vyslovená v přítomnosti nevhodných lidí se obrací proti člověku zcela běžně a pravidelně.

 

Už jste někdy byli svědky takových her? Je to zábava, nebo trapas? Napište nám o tom.

 

Reklama