Další náměty na hry nám poslala čtenářka Ferdulka. I její rodina má hry ráda, vyřádí se samozřejmě hlavně o prázdninách.

Při čtení Vašeho příspěvku jsem si připomněla hru Žížaly - byla podobná hadům, také jsme ji měli rádi. Moc děkuju za příspěvek, milá Ferdulko, přeju krásný den.


Dobrý den všem,

hry hlavně o prázdninách - ať už letních nebo zimních - se hrají u nás docela hodně. Děti už jsou větší, tak odrostly klasickému Člověče nezlob se či pexesu a v kurzu jsou hry jako například Česko, Osadníci z Katanu, ale i poker, Párty alias, Activity, s manželem pak si rádi, když je čas, zahrajeme Český film a teď nově dostal Českou hudbu, tu jsme ale zatím neměli příležitost ji vyzkoušet, no a ještě jsem zapomněla asi na karetní klasiku - žolíky, kvarteto či černého Petra, prší. Jednoduché a oblíbené je třeba mikádo. No a pak hry typu Dostihy a sázky či Monopoly.

Děti hrály hry opravdu prakticky od malička, jako malé začínaly pexesem, člověče nezlob se, dominem, lotem, velice oblíbení byli hadi - desková hra, u které se hází kostkou, na desce jsou nakreslená políčka s čísly a hadi a žebříky, po žebříkách se šplhalo nahoru, naopak byl-li na políčku had, sjelo se figurkou dolů až třeba ke startu.

Takže hry jsou u nás opravdu v kurzu, jen toho času je méně, než bychom chtěli.

Ferdulka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Hrajete doma s dětmi hry?

  • Jaké hry hrajete?
  • S kým nejčastěji hrajete - s dětmi, partnerem, kamarádkou...?
  • Jaké hry berete s sebou na dovolenou?
  • Co vás nejvíc baví?
  • A co naopak nesnášíte?
  • Máte nějaké vtipné zážitky?
  • Doporučila byste nám nějakou hru?

Prosím, příspěvky už neposílejte, kolem 16. hodiny se dozvíte, kdo získal skvělý dárek - originální hru Scrabble od firmy Mattel.

hra

Reklama