Velbloudí moč pro krásné vlasy
Věřte nebo ne, na území dnešního Arabského poloostrova prý už před mnoha lety objevili látku, díky které budete mít zářivě lesklou hřívu. A navíc je zcela bez chemie a stoprocentně přírodní. Jde o velbloudí moč, kterou prý stačí pravidelně polévat vlasy. Na poloostrově jí někteří lidé dokonce pijí, protože věří, že má pozitivní účinky na jejich zdraví.

Pouštěly si žilou

Kdo má rád odběry krve, ať se přihlásí. Vsadíme se, že moc rukou nahoře neuvidíme. Jestli tedy vůbec nějakou. Ve středověku si některé ženy pouštěly žilou dobrovolně. V módě byla totiž bledá až průsvitná pokožka. A tu si dámy zařídily tak, že se zbavily několika desítek mililitrů krve.

Vy ještě nemáte stroj na ďolíčky?

Ďolíčky ve tvářích jsou roztomilé, hravé a můžete díky nim působit o několik let mladší. Jenže ne každému se poštěstí. Na začátku dvacátého století přišla Isabella Gilbertová s převratným vynálezem. Zařízení, které zkonstruovala, se uchytilo za uši a do každé tváře dotyčnou tlačil jeden knoflík, dokud jí nevyhloubil ďolíčky. Efekt ovšem nebyl trvalý, takže se ne zrovna příjemná procedura musela opakovat.

Radioaktivní krása

Radium je radioaktivní prvek, jehož negativní účinky na lidský organismus pocítili oběti Černobylské havárie. Na počátku dvacátého století se ovšem tento prvek přidával do řady kosmetických přípravků. Značka RADIOR nabízela celou kosmetickou řadu s touto příměsí a slibovala ženám, že jejich pleť bude doslova zářit. Inspirovaly se i kosmetické salóny, které nabízely radioaktivní bahenní lázně, díky kterým měla být žena nepřehlédnutelná. Radium bylo v kosmetice zakázané až ve třicátých letech. Zjistilo se, že může způsobovat vnitřní krvácení, nebo dokonce rakovinu.

Kdo by nechtěl nohy jako lotosový kvítek

Přes tisíc let se v Číně udržel zvyk svazování chodidel. S touto bolestivou praktikou se skončilo až na začátku dvacátého století. Dívkám mezi pěti až patnácti lety se svazovala chodidla pevnou látkou. To jim zlomilo nárt a zcela zdeformovalo nohu. Byl to ovšem tehdejší ideál krásy, takže jaképak copak. Chceš si najít manžela? Potom se snaž a pro krásu se přeci musí trpět. Nebo ne…?

Zvířecí placenta pro krásnou pleť

Jestli vás někdy přepadá touha někomu plivnout do obličeje, ve starověkém Římě byste si přišla na své. Tedy za předpokladu, že byste pracovala jako ženská otrokyně, která měla na starosti péči o pleť svých paní a pánů. Tehdejším kosmetičkám se říkalo cosmetae. Celé dny trávily tím, že ve svých slinách rozpouštěly nejrůznějších ingredience, a vyráběly tak masky a další přípravky na obličej a tělo. Mezi typické přísady dále patřily olej, husí tuk, zvířecí placenta, rostlinky, rozdrcené zvířecí genitálie či čerstvá moč.

Když nemáte řasy, stačí vlasy

Jen si to představíme a sykáme bolestí. V devatenáctém století se našly skutečně odvážné ženy. Řasy si nechávaly prodlužovat velmi bolestivým způsobem. Ustřihly se jim vlasy a ty se potom všívaly do okrajů horních a spodních víček jehlou. Byly z toho záněty, a když ujela ruka, tak i slepota.

Zdroj fotek: Wikepedia, nderwood & Underwood, YouTube

Čtěte také:

Reklama