breast

Kulatá, zašpičatělá, hruškovitá, povislá nebo „lívancovitá“. To jsou jen některé příklady možných tvarů poprsí! A to jsme se ještě nezmínili o jejich velikosti, která se může lišit od A do I!

Na první pohled je jasné, že každá prsa jsou jiná. Někdy jsou velká, jindy malá. Rozmanité jsou i tvary, od špičatých po zaoblené a od kulatých až po povislá, tzv. psí uši. Velikost obou prsů se často liší i u jedné ženy, jedno je někdy větší než druhé.

Liší se i jiné viditelné parametry. Je to velikost prsních dvorců, velikost a barva bradavek atd. Na světě snad neexistují dvě ženy, které by je měly stejné. Stejně variabilní je i jejich citlivost. Někdy je nepříjemný i letmý dotyk, jindy je nutné kousání a štípání, aby dráždění k něčemu vedlo. Citlivost se navíc může u žen měnit během menstruačního cyklu. Citlivost prsou nijak nesouvisí s velikostí ani tvarem prsou, dokonce ani s pohlavím toho, komu patří.

Stejně citlivé můžou být bradavky muže i ženy. Jen málokterá žena je stoprocentně spokojená se svými prsy. Zjednodušeně by se možná dalo říci, že ty, co mají poprsí velké, touží po malém, a naopak, i když to nemusí být pokaždé pravidlem.

breast

Často řešíme velikost svých prsou. Nejvíce je to znát u dospívajících dívek, které často propadají ve věku 14, 15 let panice, že jejich poprsí je příliš malé - zbytečně. Prsa se mohou zvětšovat až do věku 19, 20 let. Zatímco zvětšení prsou často spíše souvisí s psychikou ženy a jejím sebevědomím, ke zmenšení prsou přistupují ženy nejenom z estetických důvodů, ale z důvodů zdravotních.

Ženy často získají větší poprsí po narození dětí - a mnohým už větší zůstane. Prsa se obvykle mění v průběhu desítek let tak, že přibývá tuku a elasticita se mění k horšímu. Možná máte štěstí a velikost vám (i vašemu partnerovi) vyhovuje. Nemusíte se tedy zajímat o plastickou operaci, ale neznamená to, že pro svá prsa není třeba nic dělat. Pokud chcete mít a udržet si své poprsí přitažlivé, začněte posilovat prsní svalstvo. Pravidelné cvičení nejen posílí vaše prsní svaly, ale zlepší držení těla, a to může opticky prsa zvětšit.

Nejen velikost prsou je to, nad čím bychom se měli pozastavit. Zajímavé je, že čím je žena starší, nezajímá ji tvar ani velikost, ale strachuje se o své zdraví.

breast

A co chlapi? Někomu se líbí malé prsy, někdo je rád tak akorát do ruky a jiný zase upřednostňuje velké. Nutno ovšem říci, že pokud se mají partneři rádi, je jedno, jestli žena potřebuje podprsenku, nebo je pro ni naprosto zbytečná. Přečtěte si naší anketu mezi muži, otázka zněla: Jaká se vám líbí ňadra?

Petr (24 let, Kladno):

Mně se líbí malá prsa. Moje předchozí partnerka měla krásné pevné čtyřky, ale ve skutečnosti byly krásné jen pod tričkem nebo v podprsence… Na jejím nahém těle se jejich půvab už jaksi vytrácel. Moje další partnerka měla prsa velikosti tak tři plus a musím uznat, že jí slušely, i když byla úplně nahá, ovšem při milování to stále nebylo ono. Má současná partnerka má prsa velikosti jedna a musím říci, že jsou to ta nejkrásnější prsa, co jsem kdy viděl! Mají dokonalý tvar. Při milování jsou pro mne opravdovým magnetem.

Oldřich (48 let, Praha):

Moje přítelkyně má dvojky a jsem naprosto spokojený. Když jsem byl mladší, hrozně mě fascinovaly ženy s velkými prsy, ale teď jsem rád, že moje přítelkyně je tak velké nemá, oba jsme sportovci a velká prsa při sportu podle mě ženám spíš vadí.

Martin (35 let, Praha):

Celý život mám rád velká ňadra, vlastně už od puberty. Proto když jsem si vybíral manželku, rozhodovala o tom velikost jejího poprsí. Nevím, jestli je to moje úchylka, ale ženy s velkým poprsím vypadají prostě skvěle.

Jindřich (26 let, Benešov)

Miloval jsem se jak se ženou s velkými, tak se ženou s malými prsy a musím říct, že je v tom rozdíl. Ta s menšíma byla v posteli daleko divočejší, ale neměla takovou výdrž. Ta s většíma šla na všechno pomaleji, ale zato jsme se vydrželi milovat o mnoho déle. Myslím, že na obou něco bylo, ale víc se mi to líbilo asi s tou s těma většíma.

Čtěte také...

Jak ulovit správnou podprsenku? Poradíme vám!

Jaký máte tvar prsou? Vyhovují partnerovi?