hruškový koláč s čokoládou

Hruškové recepty jsou momentálně ty nejlepší, na kterých si můžete pochutnat. Ať máte hrušky menší, větší, sladší či lehce kyselé. Na dnešní recept se hodí každé. Jen těch menších musíte proti seznamu surovin přidat. Protože hrušky spolu s čokoládou hrají v tomhle dezertu hlavní roli.

Všichni chtějí tipy na hruškové dezerty. Protože hrušek je letos dost a jsou opravdu dobré. Po slunečném létě hodně sladké a šťavnaté. A tak je používáme na pečený čaj, sušíme si křížaly a pečeme koláče. Taky vyrábíme zajímavé polévky a směsi pod pečená masa. Ale o tom zase příště.

Suroviny

  • 100 g másla a ještě kousek na vymazání formy
  • 100 g cukru krupice
  • 100 g kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa
  • 3 vejce
  • 100 g najemno namletých mandlí (můžou být klidně neloupané, ale nevadí ani loupané)
  • 3 hrušky
  • cukr moučka na posypání

hruškový čokoládový koláč

Postup

Okraje koláčové formy opatrně vymázněte máslem a lehce vysypejte trochou cukru krupice. Dno formy vyložte kolečkem pečícího papíru. Stříhejte přesně na míru formy. Je to snadné. Stačí formu postavit na pečící papír, obkreslit a obstřihnout.

Čokoládu s máslem dejte do misky a rozpusťte ve vodní lázni. Nebo v mikrovlnné troubě. Jak jste zvyklí. Až budou obě suroviny rozpuštěné, odstavte z tepla.

Vejce rozdělte na bílky a žloutky. Žloutky vyšlehejte s cukrem do bílé nadýchané pěny. Z bílků ušlehejte tuhý sníh. Do žloutků přidejte pomalu rozpuštěnou čokoládu s máslem a najemno namleté mandle. Promíchejte. Teď opatrně a po částech vmíchejte tuhý bílkový sníh.

Pořádně, ale opatrně promíchané těsto přelijte do formy.

Hrušky oloupejte, rozdělte na osminky a naskládejte do těsta.

Pečte v troubě vyhřáté na 180 °C, asi 45 minut.

Nechejte úplně vychladnout. Potom poprašte lehce cukrem a podávejte s kopečkem domácí šlehačky.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama