hruškovo-jablečný koláč

Voňavý podzimní recept pochází z krásné kuchyně Lenky - Beaute, která se svými recepty nikdy nezklame!

Suroviny

4 - 5 hrušek
trošku cukru
4 vejce
200 g cukru krupice
220 g kvalitního oleje
240 g polohrubé mouky
prášek do pečiva
trošku skořice
hrst nahrubo nasekaných ořechů
4 jablka

Postup

Nejdřív si připravíme formu. Použila jsem pekáč z varného skla, ale dá se použít, jaký se zlíbí vám. Formu na dně vyložíme pečícím papírem, posypeme troškou cukru a poklademe hruškama, které jsme oloupali a nakrájeli na plátky. Šťáva z hrušek s cukrem krásně karamelizuje, tak na povrchu vytvoří krásně voňavé a sladce chutnající ostrůvky.

Těsto připravíme ideálně za použití robotu, případně intenzivního vlastnoručního míchání. Nejdřív vyšleháme spolu vejce, cukr a olej, přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a troškou skořice. Zase intenzivní míchání a na závěr zlehka přidáme ořechy a oloupaná, na menší kostky nakrájená, jablíčka.

Těsto vylijeme do formy na naskládané hrušky a dáme péct na 180 °C. Propečenost testujeme zapíchnutou špejlí.

Po upečení necháme chvilku vychládnout a poté překlopíme na talíř a odstraníme pečicí papír.

Takovýto koláč bude ozdobou vašeho podzimního stolu. Pokud jste ale nenasytní jako já a potřebujete „ještě něco“, tak ho můžete polít karamelovou polevou, kterou vyrobíte jednoduše tak, že necháte na pánvi rozpustit cukr v trošce vody a bez míchání zahříváte, až má krásně jantarovou barvu, pak přidáte trošku smetany a za stálého míchání chvilku počkáte, až se oboje spojí v krásně hladkou, lesklou a voňavou polevu. Při výrobě karamelu pozor. Je příšerně horký!

Dobrou chuť přeje Beaute.

Reklama