A teď začneme zábavu z jiného soudku.
Tahle věta z Koňské opery pokračuje úplně jinak, ale po přečtení smutných příběhů o milovaných pejscích, vám posílám krátké povídání o Doře mých rodičů. Je to sedmiletá  fena Belgického ovčáka a kromě toho, že je krásná, úžasná je taky pěkně mazaná. Co si pamatuji, vždy jsme měli doma feny a vždycky vlčáka. Taťka si na ně potrpí.

 

Všechny byly oddané, hlídaly kočárky… Ta první se jmenovala Ryta a ta dokonce tehdy mému dvouletému bráškovi zachránila život. Jak? Přitáhla mamku za zástěru k tyčkovému plotu. Můj zvědavý brácha prostrčil mezi plaňky hlavičku a dusil se.

 

Ale ta poslední…to je herečka. Naši si ji vzali až jako 6-ti měsíční, nedokázali se dívat, jak zle se měla u pána, který ji krmil jednou denně a asi byla i víc bita, než je v kraji zvykem. Byla nedůvěřivá a bázlivá. Po čase ji naši vypiplali a stala se z ní krásná slečna. Všechny si nás omotala kolem prstu svými kousky.  Mezi její nejoblíbenější čísla patří hra na zimu. Vypadá asi takto. Rodinka sedí v jídelně a popíjí kávu, Dorina hlídkuje na verandě. Moc dlouho jí to nevydrží  a skočí na parapet okna. To je výzva pro nás.

 

Slečna se venku sama  nudí. Taťka odchází je dveřím. Tam stojí Dora, pěkně do široka rozkročená, klepe se a vrhá na taťku pohledy, které se nedají vydržet. Taťka povídá: „Je ti zima Dorinko?“ A Dora se znovu klepe jak o život. Kdo by jí to nevěřil? Co na tom, že je venku 30°C? Hlavně , že se dostane k nám domů. S hlasitým zamručením se svalí na rohožku před jídelnou a je moc spokojená. Podobných kousků umí několik. 


Mám ji ze všech psů, které jsme měli nejraděj. Dovede mě s pláčem vítat – že mě dlouho neviděla, a s uraženým pohledem -  že odjíždím moc brzy, se se mnou loučí. Je prostě úžasná.  

Hezký pátek všem. rajec


Milá Rajec,
belgičáka má moje neteř.
Jsou nádherní a chytří psi a naprosto věřím těm jejím kouskům.
Tak ať jí ten smysl pro humor dlouho vydrží.
Hezký den
Reklama