Australské vinařství má ale svou bohatou historii a díky příznivému vlivu počasí produkuje do celého světa vysoce kvalitní vína se specifickým aroma. Australská vína se u nás i ve světě těší stále větší popularitě a bylo by škoda si požitek z těchto kvalitních vín nechat ujít. Přečtěte si o nejoblíbenějších australských vínech Jacob's Creek a nenechte si ujít zážitek z jejich jedinečnosti!

 

Australští vinaři
Vinařské oblasti se nacházejí po celé Austrálii, přestože většina vinohradů se nachází v půlkruhovitém pásu, který se táhne od Sydney v Novém Jižním Walesu do Adelaide v Jižní Austrálii. Příroda v Austrálii je velmi nepředvídatelná a divoká, každý rok je jiný, každý region je specifický, každá sklizeň je nenapodobitelná. Australští vinaři tak získávají velké možnosti při míchání hroznů. Zákon dovoluje míchání hroznů pro výrobu odrůdových vín, a tak se hrozny (resp. rmut) převáží z různých regionů pomocí chladicích transportérů i 1 000 km do zpracovatelských závodů.

 

Téměř u rovníku
Australské vinice se nacházejí v menší vzdálenosti od rovníku, než je tomu v Evropě -  v pásmu 31°- 38°. Dostatek slunečního svitu tak pozitivně ovlivňuje úroveň cukernatosti hroznů.

Nejrozšířenější odrůdy vinné révy pro bílá vína jsou Riesling (40%) a Chardonnay (15%); pro červená vína Shiraz (80%) a Cabernet Sauvignon (11%).

 

Výběr z rozsáhlých australských vinařských oblastí dovoluje tedy pravidelně překonávat místní výkyvy počasí a Jacob's Creek díky tomu může každý rok nabízet vína v jejich nejvyšší kvalitě.

 

Jacob´s Creek Shiraz Cabernet

Červené víno nesoucí tento honosný název je skutečnou perlou v širokém výběru značky Jacob´s Creek. Hodí se ke každé příležitosti, a zároveň může být ozdobou slavnostních večeří.

Je rubínově červené barvy s purpurovým odstínem a neodolatelným aroma. Jeho přitažlivá chuť připomíná ovoce, nejvíce rybíz a švestky, a konečný prožitek je doplněn elegantní vůní dubu.

Vínem Shiraz Cabernet je vhodné doplnit každou večeři, ideálně se hodí k těstovinám, zvěřině, ale také k jakékoliv úpravě masa s omáčkou. Když přidáme ještě jeho příhodnost ve spojení se smaženými jídly, vyjde nám, že se toto svěží australské víno ideálně hodí ke mnoha variantám české kuchyně.

 

Co to znamená Shiraz?

Shiraz v je odvozen  od Širazu, hlavního města provincie Fars v Iránu. Tato oblíbená odrůda pochází z Persie z období 600 let př. Kr.  V severní části Rhony poskytuje tato odrůda velká, obsažná, tříslovinami bohatá vína s výraznou chutí po hroznech.  V zámoří – kde je tato odrůda nazývána shiraz, dominuje ovocnost, lesní plody, švestky.  Bohatost tříslovin umožňuje dlouhou životnost zvláště zraje-li v dubových sudech.

 

Vína Jacob's Creek najdete i ve vašem obchodě.

Neváhejte a při příštím nákupu sáhněte po tomto vinařském skvostu od protinožců. Právě teď je ten správný čas vyzkoušet něco nového!

 

Rozhodněte se pro vína plná slunce, jakým je právě Jacob's Creek Shiraz Cabernet, a vaši případní hosti budou zkrátka oslněni!

 

Soutěžit můžete ZDE

Reklama