Hrozně se bojím hadů. Bojím se jich jako dospělá, ale jako dítě jsem jednou překonala strach z jejich přítomnosti. To bylo tak. Byly prázdniny a já je trávila v táboře na břehu Ohře. Za táborem byl hustý les. První dny sluníčko svítilo a my plnili bojové úkoly. Mezi ně patřilo i stopování spolunocležníka ze stanu.

V mém případě to byla Hanka - kamarádka, kterou jsem poznala až zde na táboře. Jejím úkolem bylo nechávat za sebou i nějaké skryté stopy, abych ji mohla lépe najít. Asi po půlhodině jsem dorazila na malou mýtinku, kde bylo spousta kamenů. Byla jsem uhřátá a sedla si na jeden z nich. Najednou jsem uslyšela volání o pomoc. Šla jsem za hlasem a spatřila Hanku, jak stojí na jednom kameni a u nohou jí leží had. Zavolala jsem na Hanku, aby se nehýbala, sama popadla kámen a vší silou jím mrštila po hadovi. Kámen ho zasáhl a usmrtil. Pak jsem popadla Hanku za ruku a ptala se, zda jí had ublížil. Němě zavrtěla hlavou, že ne. 

Když jsem se znovu podívala po hadovi a uviděla klikiháky na jeho hlavě, došlo mi, že to byla zmije. V tu chvíli se mi rozklepala kolena a já strachy omdlela. Probrala jsem se až ve stanu, kam mě Hanka dovlekla na zádech. Zdravotník mě ošetřil a já byla pochválena před "nastoupenou jednotkou". Ovšem pak už jsme do lesa nesměli. Co kdyby se objevila další zmije. Že zrovna v ten rok se přemnožily, nám potvrdil i místní hajný, se kterým jsme měli báječnou besedu o přírodě a lese vůbec.
Januše.

Děkujeme za první fóbický příspěvek :-). Musím uznat, že jste byla dost odvážná školačka, protože já se bát tak strašlivě hadů, tak po něm snad ani nehodím kámen. Já mám hrůzu z chroustů. Když mi začnou lítat kolem hlavy, mám náběh na pořádný hysterák... Jeden mě "honil" na autobusové zastávce. Byl teplý letní večer, já měla bílé šaty, takže jsem svítila na dálku, a to ho tak vábilo, že i když jsem začala obíhat kolem skleněné budky, neodradilo ho to - ba naopak, lítal za mnou jak vrtulník. Brrr. Kolegyně stála vedle a mohla se potrhat smíchy. Zlá jedna!

Pište mi i vy Vaše fóbické zážitky! A nejen to! Strach má mnoho podob - je to na Vás, o kterých to dnes bude. Čekám na ně na: redakce@zena-in.cz!

Reklama