Mobil, tablet, notebook – elektronika, která se stala nedílnou součástí našich životů. Denně ji využíváme ke své práci a vzhledem k boomu internetu a života na sociálních sítích, také pro zábavu.
5caf08e1265acobrazek.pngMnohým z nás už vlastně vůbec nepřijde divné rolovat každou volnou chvíli další a další příspěvky od našich virtuálních přátel na Facebooku či Instagramu, anebo hledat inspiraci pro podzimní či svatební dekoraci na Pinterestu. Tím vším jsme si zvykli krátit čas při jízdě v autobuse, v metru, dokonce i na eskalátorech. A jakmile přijedeme někam mimo město, samozřejmě většina z nás okamžitě kontroluje signál a ptá se recepční nebo obsluhy v restauraci na wi-fi připojení. Malá-velká závislost naší doby. Ostatně dvě třetiny žen se přiznaly k tomu, že právě display mobilu je to poslední, co sledují těsně před usnutím. A muži na tom zřejmě nebudou o moc lépe.

Jenže kromě toho, že nás elektronika okrádá o čas strávený v reálném světě, je spojeno její používání ještě s ohrožením vitality pleti. Modré záření působící na pleť jednu až dvě hodiny před spaním totiž brání dostatečnému vylučování hormonu melatoninu, čímž se značně zkomplikuje průběh regeneračním procesů odehrávajících se v pleti během spánku. Modré světlo proto zcela jasně přispívá i k rychlejšímu stárnutí pleti. Zaviní vyšší počet vrásek, stejně jako kruhy pod očima, pokud se u telefonu zapomenete a budete rolovat až do pozdních nočních hodin.

5caf0909dab4dobrazek.pngPokud tedy nechcete jít stáří naproti, měla byste svou pleť před účinkem modrého světla nějak chránit. Ale jak? Samozřejmě zejména tím, že svůj mobil odložíte zhruba dvě hodinky před spaním co nejdál od své tváře a opět si zvyknete vstávat třeba na klasického budíka, místo aplikace v mobilu. Minimum, co můžete pro svou pleť v tomto ohledu udělat, je pak ztlumení jasu obrazovky.

Kromě toho se můžete před modrou hrozbou bránit i vhodně zvolenou kosmetikou. V produktech pro noční péči mějte na paměti zejména vysoké množství regeneračních složek. Několikanásobně vyšší koncentraci těchto látek mívají pleťová séra, a tak vám můžeme jedině doporučit omlazující sérum Firming Collagen Booster. Ten má i svou „pleťovou sestřičku“ určenou k denní péči jménem  Antioxidant Defence Serum. Oba tyto produkty společně nabízejí 24hodinovou ochranu pleti před působením volných radikálů a efektivně zpomalují proces stárnutí.

5caf091cf164eobrazek.pngPakliže vás více zajímá složení těchto elixírů mládí, pak věřte, že v nočním séru Firming Collagen Booster najdete extrakt z Gardenie a peptidový komplex Matrixyl 3000 napomáhající k stimulaci syntézy nového kolagenu. Dále obsahuje i látku NeoGlucosamine podílející se na vytváření podpůrné kolagenové sítě. Do třetice je zde hlavní složkou vitamin C – přírodní antioxidant působící proti hyperpigmentaci, který přirozeně umocní jas vaší pleti.

Denní sérum Antioxidant Defence Serum potom disponuje především kyselinou maltobionovou a látkou glukonolakton. Obě tyto složky zachycují kovy a svou oxidací zabraňují tomu, aby došlo k poškození pleti vlivem slunečního záření. A jak název napovídá, Antioxidant Defence Serum je také velmi bohaté na antioxidanty. Obsahuje výtažky z šeříku, zeleného čaje, hroznových jader, kyseliny citronové a vitaminu E.

Obě tato séra navíc nově pojí název Anti-age DUO Serum. Dvojici lze charakterizovat obsahem velmi silných, klinicky ověřených složek, které synergicky působí na pleť i v jejích hlubších vrstvách. Díky tomu bude vaše kůže dostatečně chráněna nejen před modrým světlem, ale i před úbytkem kolagenu a oxidativním poškozením.
5caf08f9eaab6obrazek.png
 
 

Reklama