Obavy o zdraví svých dětí prožívají hlavně ženy, které si dobře pamatují, že jejich partneři nebyli zrovna otcové roku. Do výchovy se příliš nezapojovali, o dětech toho věděli pramálo a nyní se snaží ztracené roky vynahradit někdy poněkud přehnanými aktivitami.
 
O svou zkušenost se podělila prodavačka Alena: „Když jsme ještě žili společně jako rodina, tak se manžel, dnes už bývalý, o prázdninovou náplň našich dětí prakticky nestaral,“ začíná své vyprávění pětatřicetiletá Alena, která od loňského roku musí vydržet každé léto čtrnáct dní bez svých dětí. „To vydržet je bohužel velmi výstižné slovo, protože místo zaslouženého odpočinku představují ty dva týdny pro mě peklo na zemi. Můj ex totiž našim dětem vymýšlí zběsilý program, který zřejmě dělá radost jemu a jeho nové partnerce, ale dle vyprávění a dovezených šrámů je to asi celkem záhul,“ vysvětluje nešťastně Alena.


 
Dodává, že nechce působit samozřejmě jako přehnaně starostlivá a úzkostná matka, ale nemůže si pomoci. „Je to asi i tím, že dřív jsme jezdili společně na dovolené, kde jsme vlastně nic nemuseli. Obvykle jsme se pohodlně dopravili někam k vodě, kde jsem si hrála s dětmi u bazénu a manžel ležel na lehátku a pospával či popíjel pivko. Jenže s novou láskou přišla na otce mých dětí zřejmě také nová vášeň pro dobrodružství,“ svěřuje se. 

  • Dovolené, které pro děti připravuje, jsou tak prý plné cestování, stanování, náročných túr a záludných zkoušek samostatnosti.

Ano, na jednu stranu je to fajn, že poznají i něco jiného, ale občas jsou ty metody - aspoň co podle vyprávění soudím - docela drastické,“ svěřuje se maminka tří dětí, která dodává, že někdy si připadá jako v hororové verzi komedie S tebou mě baví svět. „Jenže tam bylo úsměvné, když šla holčička lyžovat v bačkůrkách. To já se dovídám, že náš nejmladší, letošní prvnáček, si nepřipravil do batůžku lahev, tak byl celý den na túře bez pití. Holky se s ním sice rozdělily, ale tatínek byl neoblomný. Prý jen tak si bude příště pamatovat, že si každý musí umět připravit s sebou svačinu,“ vyjmenovává jednu z prázdninových příhod nešťastná maminka. Její bývalý manžel ji samozřejmě uklidňuje, že vše je v pořádku, že na děti dohlíží a je o ně postaráno, ale to jí na klidu zatím nepřidalo.

Přečtěte si také:

Reklama