Pokud je v každé ženě kousek čarodějnice, pak by měla coby správná divá žena milovat hromy a blesky. Přesněji řečeno, měla by se v nich ráda milovat.

Hromy a blesky vzbuzují v mnoha ženách skryté vášně. Jsou divočejší a vášnivější než obvykle. Proč tomu tak je?

  • Možná proto, že nemusí tolik potlačovat hlasité vášně, přehluší je hrom a blesk.
  • Možná proto, že v toto nevlídné počasí mají větší potřebu se tulit do bezpečí, ke svým mužům.
  • A možná také proto, že hromy a blesky byly zbraní největšího z nesmrtelných olympijských bohů, Dia, jehož nesčetné milostné pletky s bohyněmi i ženami smrtelnými se konaly v záři blesků a za zvuku hromů.

zeus...  

Když se rozpoutá bouře a vichr otřásá hájem a hromy a blesky hlásají majestát nebes, pak ať vaše srdce řekne s posvátnou bázní: Bůh se projevuje ve vášni.
Chalíl Džibrán; PROROK

Vyvolávají v lidech blesky a bouře strach nebo vášeň?

Ať už má vášeň jakoukoliv podobu, za horkých letních nocí se projevuje u mnoha dvojic. Ne nadarmo se traduje, že nejvíce dětí je počato za horkých letní bouří.

V jisté starořecké legendě se praví, že v dávné době žili lidé, jenž měli dvě hlavy, čtyři ruce, čtyři nohy a jedno tělo. Jenže si rozhněvali Bohy a ti na ně ve svém hněvu seslali hromy a blesky, které je rozdělily na dvě poloviny. Od té doby tyto dvě poloviny bloudí světem a hledají jedna druhou. Možná se naleznou, možná ne. Možná právě hromy a blesky zapříčiňují, aby se hledali, aby se lidská těla spojovaly a proplétaly v jedno. Kdo ví...

Rodí se za bouřky předčasně děti?

Hromy a blesky nevzbuzují jenom vášně, traduje se, že za bouřky se také předčasně rodí více dětí. Co je pravdy na této pověře?
Směsice horka, dusna a bouřek způsobuje vlhkost vzduchu, která by se dala krájet. Kvůli bouřkám často kolísá tlak, což způsobuje těhotným ženám potíže. V horku a dusnu jsou oteklé a špatně se jim dýchá. Při bouřkách a prudkých změnách tlaku pak praskají plodové vody a tím jsou vyvolány předčasné porody.

Ještě před porody však probíhají dny a noci plné vášní.
Vášnivé jako noci s Diem, za zvuku hromů a v záři blesků.

blesky

použitý zdroj: Ute Yorková, Magie a milostná kouzla, nakl. Pragma 2003

Reklama