Na téma opalování se mi jako první vybaví hromadný útok našeho českého zájezdu na pláž u Balatonu, což bylo kdysi za totality. Celý náš autobus se vyvalil hned poprvé na celý den na sluníčko, aby mohl každý vyhrát soutěž o co největší a nejrychlejší opálení a všichni mu doma záviděli. Vzpomínám, jak si pak všichni navzájem večer patlali na těla různé jogurty a další lidové masti. Zbytek zájezdu jsme pak trávili  ve stínu. :-))

Pak u mě nastalo období, kdy jsem ze strachu z rakoviny a spálení na sluníčko vůbec nevylezla a z dovolené u moře se vrátila totálně bílá, což taky nikdo nechápal.
Posledních několik let se opět opaluji, protože jako nevýrazná blondýnka opálení ke svému životu prostě potřebuji.
Snažím se alespoň dodržet čas, kdy se na sluníčko nesmí, a tak přesně v 11 hodin zalézám do stínu a vylézám opět, až v 15 hod. Všichni v mém okolí mají ze mě srandu, ale já mám pocit, že dělám něco pro své zdraví. :-)))
Samoopalovací krémy jsou sice bezpečné, ale kdo se s nimi má pořád patlat a roztírat a roztírat, abyste nebyla flekatá nebo podezřele žlutá. Nebo si nenamazala pouze nohy, jako moje kamarádka, která při návštěvě bazénu vzbudila údiv se svým bílým zbytkem těla a příšerně žlutohnědýma nohama.
A mezi námi, sluníčko jako zdroj energie a dobré nálady je prostě sluníčko a žádné superkrémy ani opékací kabinky (nic proti solárku) ho nemůžou nahradit. 
 
Zdraví Šafinka
Milá Šafinko,
souhlasím, že slunce nic nenahradí, ale kde vzít čas se na něm furt povalovat?
Reklama