knedliky.jpg (96 KB)

Recept, který na hrnkové knedlíky používáme doma už roky, pochází od výborné kuchařky Šárky Škachové. Její knihu, v praktické kroužkové vazbě, doporučuji všem začínajícím i pokročilým kuchařkám. Najdete zde všechny recepty, které potřebujete pro spokojené strávníky. Hrníčkové knedlíky podle Šárky zvládne s přehledem i naše jedenáctiletá dcera. 

Suroviny

  • 2 hrnky hrubé mouky
  • 2 hrnky polotučného mléka
  • 4 hrnky rohlíků pokrájených na kostičky (cca 5 ks)
  • 4 vejce
  • 1 lžička soli
  • zelená petrželová nať
  • máslo na vymazání hrnečků

Postup

Připravte si čtvrtlitrový hrneček jako odměrku. Rohlíky, ideálně den staré, nakrájejte na malé kostičky. Čím menší, tím lepší. Rozprostřete je na plech vyložený pečícím papírem a nechejte je prosušit v troubě zahřáté na 80 °C, dokud nebudou na povrchu zaschnuté. Pokud máte dost času, nechejte je proschnout klidně na vzduchu.

Žloutky prošlehejte s odměřeným mlékem a po částech přidejte mouku. Nakonec osolte a vmíchejte nasekanou petrželku. Kdo nemá v knedlících petrželku rád, může vynechat. Naopak se dá místo ní dát třeba trocha vypraženého špeku. 

Ušlehejte sníh z bílků. Do připravené směsi mouky, mléka a žloutku vmíchejte rohlíkové kostičky a po částech, velice opatrně i bílkový sníh.

Připravte si hrnečky, které mají rovný tvar. My jsme svého času používali hrnky z Ikea, které jsou dole užší než nahoře a knedlíky tak byly na talíři zajímavě velikostně odstupňované.

Hrnečky vymažte důkladně máslem a do dvou třetin naplňte knedlíkovým těstem. 

Naplněné hrnečky naskládejte do hrnce s vodou. Voda má dosahovat do poloviny hrnečku, ne výš! Zapněte plotnu a čekejte, až voda začne vřít. Přikryjte hrnec poklicí. Stáhněte teplotu, protože voda už potom nesmí vařit zprudka, ale jen tak, aby poklice nenadskakovala. Pokud jste plnili do hrníčků o objemu 250 ml, budou knedlíky hotové za 27 minut.

Hrnec sundejte z plotny a nechejte ještě 2 minut stát. Knedlíky půjdou lépe vyklopit.

Hrnečky vyndejte z vody a příborovým nožem lehce objeďte po celém obvodu. Krájejte na jednotlivá kolečka. Nožem, nití nebo kráječem, jak jste zvyklí.

Dobrou chuť přeje Elly a Šárka Škachová - Gurmánka.cz.

K čemu se vám budou výborné hrnkové knedlíky hodit?

Výborná houbová omáčka

DSC_0031.jpg (155 KB)

Nejlepší koprová omáčka

kopr6.jpg (69 KB)

Rajská omáčka

rajska9.jpg (66 KB)

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Uložit

Reklama