Čokoláda patří k nejoblíbenějším sladkostem na světě a provází člověka po celý život.
Že už vás nemůže překvapit? Omyl! Fascinující je jak její historie, tak pestrost stovek příchutí a úrovní kvality. Co však víme o dnešní nabídce čokolád a kde si vybrat opravdu kvalitní čokoládu? Čtěte dále v tomto článku.

coko1

Ručně vyráběné čokolády s vlnkami na povrchu, které vytváří proud chladného vzduchu

Snad každý občas neodolá a do úst vloží pár kostiček čokolády. V poslední době se ale často stává, že očekávaná chuť mnohdy pokulhává (hlavně u těch levnějších čokolád). A tak i příležitostný konzument čas od času rád ochutná něco nevšedního, třeba „jen“ tradiční nešizenou, čokoládu, kterou velké továrny nechrlí po tisících, ale která vzniká ručně. Ale kde na ní narazit a nenapálit se?

Začalo to primitivní čokoládou xocolatl

Dnes nemůžeme jasně říct, kdo ochutnal čokoládu jako první, ale došlo k tomu mezi lety 1500 - 500 před naším letopočtem v pralesích Latinské Ameriky. A snad to byli Olmékové, kteří jako první použili slovo „kakao“ a prostřednictvím obchodu seznámili s kakaem i okolní kultury Mayů a Aztéků.

coko2

Krásně barevné kakaové plody v Nicaragui

A právě ti pak vykouzlili nový nápoj s výstižným názvem xocolatl, což znamená hořká voda. Přesně tomu se totiž primitivní čokoláda podobala - byly to jen kakaové boby a voda. Mayové nicméně začali jako první experimentovat i s různými přísadami do čokolády. Ke kakau přidávali vanilku, med, chilli a různá koření. Pokud cestujete po pobřeží Mexického zálivu, můžete i dnes ochutnat místní kořeněnou čokoládovou tradici.

Čokoláda jako nápoj bohů

Mayové čokoládu chápali jako dar bohů a podle toho s ní zacházeli. Příprava xocolatl byl přísný rituál a čokoládový nápoj si mohli dopřát jen silní, vlivní a vysoce postavení. Místní vládce Montezuma čokoládu používal jako bájný elixír lásky, díky kterému si ve svém harému mohl užívat celou noc. Účinky afrodiziaka ostatně pravé čokoládě (tedy té z kakaa) připisují i dnešní odborníci a praxe.

Samotné kakaové boby sloužily také jako velmi cenné platidlo. Když španělští dobyvatelé přivezli „hnědé zlato“ do Evropy, netrvalo dlouho a toto luxusní zboží se začalo prodávat v lékárnách jako lék. A to právem. Kakao má bezesporu řadu pozitivních účinků a do zdravé výživy ho řadí i moderní medicína.

Oslava kultu čokolády Josefa Zottera

Prvotní čokoládová euforie nicméně opadla a narazit v obchodě na kvalitní čokoládu se dnes rovná téměř zázraku. Levné čokolády, které se vyrábějí průmyslově a ve velkém se s pravou čokoládou nedají srovnat. Chutí, barvou, účinky... průmyslová výroba je degradovala. Nicméně i dnes existují lidé a malé firmy, kteří vsadili na kvalitní suroviny a poctivou výrobu a na jejich čokoládě je to pořádně znát.

cokopan

Josef Zotter, mistr čokolády, který představil světu ručně dělané tabulkové čokolády

Kult čokolády obnovuje třeba Josef Zotter. Používá jen kvalitní kakao, které zpracovává individuálním způsobem a podle toho, odkud pocházejí kakaové boby. Všechny ale mají společné to, že pocházejí z eko-zemědělství. Jsou prosté chemických postřiků, chemických hnojiv a tříděné a pražené šetrných způsobem.

Odměna producentů je spravedlivá a konečná cena čokolády férová (dle zásad Fair Trade), protože kakao je vykupováno přímo čokoládovnou. Samotná výroba pak probíhá naprosto jedinečným způsobem. Kakao se zpracovává individuálně, jak si surovina z různých částí světa žádá. Kakaové boby z Peru jsou vždy zpracovávány odlišně od kakaových bobů z Brazílie. Na konci procesu je ale vždy kvalitní čokoláda.

Čokoláda z ovčího mléka nebo v injekční stříkačce

Nabídka čokolády dnes nekončí mléčnou, hořkou a bílou. Naopak. Objevují se čokolády ovocné, čokolády bez laktózy nebo lepku. Ti „lepší výrobci“ nabízí čokoládu z ovčího či kozího mléka a za vrchol umění lze považovat čokoládu bez cukru, a to i bez třtinového.

coko3

Každý pytel kakaa nese jméno svého pěstitele

Díky velkému množství různých surovin a odrůd kakaa z celého světa mohou čokolády Zotter splnit pestrou paletu přání svých zákazníků. Navíc i v atraktivních tvarech hudebních CD, dvou tabulek čokolády v jednom balení, v injekčních stříkačkách jako rychlá pomoc nebo ve formě cihliček pro cukráře. Mimochodem - čokolády Zotter má na stole i sama britská královna!

Kvalitní čokoláda, kvalitní obal?

zavislost

Čokoláda je velmi oblíbená dobrota, na kterou si dle některých zdrojů lze vypěstovat i závislost.

Podíváte se na obal a hned víte, odkud kakaové boby pocházejí. U čokolád Zotter koresponduje kresba na obalu s místem původu surovin. Výtvarník Andreas H. Gratze nakreslil pro každý jednotlivý výrobek vlastní obrázek. Na stránkách fair trade obchodu fairtradecentrum.cz se tak můžeme vydat na nevšední podívanou po celém světě - do kolébky kakaa, Latinské Ameriky, do afrického Konga, do Indie. Každá oblast má svá specifika a boby nezaměnitelnou chuť.

Co je to ručně dělaná čokoláda?

Jako první přišel s termínem „ručně dělaná čokoláda“ právě výrobce Josef Zotter. Čokolády se vyrábí ručně vrstvením jednotlivých vrstev hořké, mléčné nebo ochucené čokolády a různých náplní. Ručně dělaná čokoláda je ve světě naprostou raritou - i díky množství nejrůznějších přísad a chutí. Aktuálně má Josef Zotter v nabídce okolo 50 druhů různých ručně dělaných bio čokolád.

cokovyroba

V manufaktuře Zotter v Rakousku

Pokud máte chvíli čas, můžete je prozkoumat nebo si rovnou vybrat některou zajímavou kombinaci chuti ručně dělané čokolády např. na fairtradecentrum.cz. Nenechte se překvapit, objevíte zajímavé kombinace jako např. třešně z Uzbekistánu, konopí a moka káva, jedlý kaštan, jablko s dřišťálem, čokoláda se šampaňským, irskou whisky nebo chilli.

A co vy? Napálí Vás levné čokolády, které mnohdy ani čokoládami nejsou (viz drobným písmem maskované složení typu čokoládová pochoutka, čokoládová poleva atd.) v supermarketech, nebo si rádi zamlsáte na kvalitní čokoládě? Podělte se s ostatními o své zkušenosti v diskuzi.

Komerční sdělení:

Čokoláda

 

Fair Trade Centrum je dovozce a internetový obchod zaměřující se na nejširší nabídku Fair Trade potravin a dalších výrobků. Objednejte si např. ručně dělanou čokoládu nebo další produkty z nabídky Zotter Bio čokolády.

 

 

 

 

Autor: Aleš Masner, Fair Trade Centrum

Reklama