V naší mateřské stáji Orling v Ostrově odchováváme hříbátka z jedné z nejstarších rodin u nás a to z rodiny klisny Valencie, resp. Fieldmistress, která se narodila v roce 1908. Na počátku našeho chovu stojí známá kobylka Vinny (Rookery Hill(GB)-Vinnie (Arcaro(IRE)), která 8.10.1995 skončila, i s utrženým třmenem, druhá ve Velké pardubické steeplechase.

. Její obrovské srdce a chuť spolupracovat s člověkem se předává dál. Jelikož Vinny již není mezi námi, tak její roli převzala její první dcera, nádherná malá kobylka Vinnyca (Beccari(USA)-Vinny (Rookery Hill (GB)), která byla od začátku předurčena pro roli matky a ne pro dostihy. Svůj úkol plní svědomitě a s obrovskou láskou. Každý den nás ve stáji obohacuje svoji přítomností. Její klid, obrovská moudrost a láska ke svým dětem i vnoučatům nás učí každý den, jak být dobrými ošetřovateli, ale i rodiči.

Našimi prvními zde odchovanými hříbátky jsou Villon, Vesperaa, Venillia, Vinnero a Vine Rose a všechna nám dělají obrovskou radost. Některá jsou více úspěšná, některá méně, ale ani za jedno z hříbátek se nemusíme stydět a jsme na ně velmi pyšní!

Geladrink

Ale, a proč to píši? Přivedla mě k tomu naše Vinnyčka (Vinnyca), která se vždy o svá hříbátka starala s tou největší péčí, a proto i my jsme se snažili všem našim hříbátkům zajistit tu nejlepší péči. Nejenomže byla zahrnuta obrovskou láskou, trpělivostí, souzněním, ale i výživou, která je pro jejich růst nezbytná. Je to vlastně stejné jako u dětí. Musí mít větší příjem než výdej, musí mít dostatek živin, vitamínů a minerálů. Proto během celého prenatálního vývoje až po odchov a následnou přípravu na dostihy dostávala hříbata naše přípravky, a to hlavně Mineralpony Baby, díky němuž dochází k intenzivní výživě a vývoji skeletu hříbat a mladých koní a rovněž dochází k ochraně skeletu březích a kojících klisen. Dodává látky nezbytné pro stavbu a vývoj kosterní soustavy a eliminuje růstové poruchy hříbat, které mohou u mladých koní vést ke zraněním při tréninku nebo při dostizích.

A proto, jako maminka dvou chlapců, se ptám: „myslíte i na výživu svých dětí“? Já ano. A to po vlastní chovatelské zkušenosti s hříbaty. Každý den si k večeři dávají doplněk stravy Geladrink Junior, říkají tomu džusík. Když ho zapomeneme nachystat, sami už se hlásí: „mami a kde máme svůj džusík?“. Je pravda, že jsem večer už unavená a nechce se mi vstávat od stolu, jenže mi vždy hlavou proběhne myšlenka: „Tak hříbátkům ANO a dětem NE???“ Mohu říci, že od té doby, co užívají Geladrink Junior, je již netrápí noční růstové bolesti. Již v noci nepláčou.

Geladrink Junior, ano tím lze u našich dětí zajistit růst a vývoj kvalitně utvářených kostí a kloubů, které budou v dospělosti i ve stáří mnohem odolnější. Důkazem toho je i letošní vítěz Velké pardubické Charme Look  I on od hříběte dostával Mineralpony Baby, obdobu Geladrinku Junior pro děti. Sice utrpěl zranění, která koně z dostihů vyřazují, ale protože základ kostry má silný, zranění se vyhojila za pomoci Gelapony, klidu a rehabilitace. Charme Look se úspěšně vrátil na dráhu a dokázal zvítězit ve Velké pardubické.  A hlavně, je zdravý!

Prosím, nezapomínejme nejenom na své čtyřnohé miláčky, koníky, pejsky či kočičky, ale mysleme především na své děti, které jsou smyslem našeho života. I oni dospějí a zestárnou.

 

!!! POZOR SOUTĚŽ !!!

3 výherkyně získají tříměsíční kúru kloubní výživy GELADRINK® (1840,-Kč) ve formě nápoje s názvem kúry KOLENA, KYČLE, RAMENA - Geladrink® FAST + Geladrink® FORTE + GELADRINK ARTRODIET® ke komplexní výživě kloubů.

Soutěž najdete ZDE.

Reklama