Dobrý podzimní večer vám přeji, milé dámy. Zase jsme se dočkali další „lechtivé“ středy. Dnešní téma je staré jako sama sexualita a bylo o něm napsáno desetitisíce stránek. A to nejen odborných publikací. Vždyť nevěra je jedním ze základních pilířů světové literatury už od antiky!

Tak mi nezkoušejte dnes v noci tvrdit, že zrovna vám se vyhla! Já dokonce nevěřím ani dosavadním výsledkům ankety :-). Čas od času se několik věrných najde, ale výzkumy prokazují, že je to daleko mizivější procento, než by bylo hezké si představovat.

Psychologové potvrzují, že lidí nejsou na monogamii stavění. Dokonce jakýsi průzkum prokázal, že i nemanželských dětí je více, než se myslelo. Zpravidla se jedná o třetí dítě matky (respektive jedno ze tří). Je to prý socio-biologicky dobře vysvětlitelné tím, že matka zplozením dítěte s jiným partnerem pojišťuje předání svých genů do další generace. Kdby byl totiž první partner defektní, přežilo by alespoň to „cizí“ dítě.

Tak vidíte! Nevěra není vlastně nic proti přirozenosti. Jsou kultury, kde se to vůbec takhle neřeší, a jak se jim žije dobře! Ale křesťanská evropská morálka nám dává zabrat. Hlavně to, jak zamaskovat, že se podle ní nikdy nežilo!:-)

Tak se nestyďte a pište.:-) Já poslouchám. Bedlivě. Pozorně...:-)

Reklama