Režisér Šakalích let, Pelíšků, Pupenda, Krásky v nesnázích a dalších filmů Jan Hřebejk (41) natočil snímek o krizi čtyřicátníka nazvaný Nestyda. Jde o komedii podle knihy Michala Viewegha Povídky o manželství a sexu. Ale Hřebejk sám krizi v manželství vůbec neprožívá. Má už syna a teď se těší na další přírůstek do rodiny.

 

„Musím vám prozradit, že o Vánocích se mi má narodit druhé dítě. Proto už vím, že dostanu pod stromeček krásný dárek. Ale o tom, jestli to bude kluk, nebo holka, vůbec nechci vědět. Hlavně, aby to mimino bylo zdravé. Už se na ně těším," svěřuje se režisér, kterému někteří kolegové vyčítají, že točí jeden film za druhým.

 

„Vždyť třeba slavný režisér Bergmann v mém věku natáčel dva filmy do roka, ještě si je napsal a k tomu řídil divadlo. Já jenom režíruji. Kromě toho vlastně nic jiného nedělám, neprodukuji si své filmy, nepíši scénáře. Skoro každý v této zemi pracuje kromě víkendů každý den. Proto svých čtyřicet natáčecích dnů během roku nepovažuji za nic nemožného," ohrazuje se Jan Hřebejk.

 

Vášáryová jako svůdná zpěvačka, Gott jako Gott

Rád spolupracuje se slovenskou herečkou Emílií Vášáryovou. Tentokrát ji obsadil v Nestydovi do zcela nezvyklé role - uznávané, zralé a přitažlivé zpěvačky, která se zaplete s mladým mužem.

 

„Paní Vášáryovou bylo velmi těžké přemluvit, aby roli vzala. Hrávala vždycky charakterní role, zcela odlišné od postavy zpěvačky Nory. Měla obavu, jestli to nebude přitažené za vlasy, když žena ve zralém věku si pořídí mladého milence. Ona je totiž dobře vychovaná dáma, není v ní nic bohémského a podobné avantýry jí přijdou směšné. Ale já jsem ji s Jiřím Macháčkem, který hraje jejího milence, přemluvil, že v tom filmu určitě nevyzní malicherně nebo směšně," vysvětluje Hřebejk.

 

Ve filmu si také zahrál Karel Gott sám sebe - Karla Gotta. „On totiž nic jiného ani hrát nemůže, než jen sebe. Ale když jsem mu tu maličkou roli nabídl, hned mě požádal, abych mu poslal text, aby se na ni mohl řádně připravit. Jenomže on tam řekne jen jednu krátkou větu. Přesto Karel roli přijal a větu si řádně nacvičil," směje se Hřebejk.

 

Film Nestyda přichází do kin 9. října.

Reklama