Velikonoce jsou svátky, které vám umožňují přenést si do svých domů a bytů kousek jara. Vajíčka, barevné mašličky, proutky, to vše dobře znáte. Pojďte si vytvořit Velikonoce trochu jinak. Zpestřete na jaře dětský pokoj malou velikonoční výzdobou.

Co budete potřebovat

1.    Květináček či truhlík na květiny

2.    Barevné květiny – jarní primulky, sedmikrásky nebo tulipány

3.    Ozdobné kouličky nebo vajíčka

4.    Špejle, dřevěná zvířátka

5.    Tavnou pistoli Pattex

Velikonoční truhlík

Pattex

Vyberte si větší květináč nebo menší truhlík. Když je truhlík proutěný nebo drátěný a neudržel by vodu, vyložte jej polyethylenovým sáčkem. Vyberte do něj květiny. Drobné zahradní sedmikrásky se v dětském pokoji budou dobře vyjímat. Do malého truhlíku se vejdou pohodlně dva květináčky. Nyní vás čeká výzdoba. Ozdobné kouličky, vajíčka či jiné dekorace napíchejte nebo jen tak položte přímo mezi květiny a nechte je mezi lístky lehce vykukovat.

Pattex

Zajíčci v truhlíku

Pattex

Mezi dětskými hračkami snadno naleznete malé dřevěné postavičky zvířátek, nebo jich několik kupte v obchodě. Můžete vybrat například zajíčka, ovečku či slepičku, aby vše mělo nádech jara. Vezměte si k ruce pomocníka – tavnou pistoli Pattex, kterou přilepíte jednotlivá zvířátka na malé špachtle nebo špejle.

Pattex

PattexTip: Tavná pistole Pattex vám umožní nanést lepidlo čistě bez roztékání. Hrot pistole je chráněn gumou, a tak umožňuje bezpečnější práci s pistolí. Kvalitní lepidlo samovolně nevytéká a pracovní místo zůstává čisté a navíc lepidlo déle vydrží.

Vždy nanášejte lepidlo jen na jednu plochu, tzn. na postavičku zvířátka. Jednotlivé postavičky přilepte ke špejlím, které podle potřeby zkraťte a zapíchněte je do truhlíku. Nakonec můžete přidat malou stužku okolo truhlíku, nebo nějakou vlnu, kterou dozdobíte truhlík a je hotovo.

Uvidíte, že tento malý posel Velikonoc udělá radost nejen vám, ale i vašim dětem, když mezi kytičkami naleznou malá dřevěná zvířátka.

Užijte si jaro po svém.

Reklama