Netradiční dárek lidem od lidí.

Sadská, 13.srpna 2006 –  na posvícenskou sobotu v Sadské nesmíte chybět. 26.srpna odpoledne odstartují svoji tradici historicky první posvícenské rodinné hry určené každému, kdo si umí anebo alespoň chce ještě hrát. Jak jsme již psali v první tiskové zprávě, hry se konají u příležitosti slavnostního otevření rodinného centra ŽIVOT JE HRA pod záštitou paní starostky PaedDr. Cecílie Pajkrtové a jejich cílem je především pobavit lidi a netradiční formou představit činnost otevíraného centra. 

Zapojit do hry se můžete ve skupině i jako jednotlivci bez ohledu na věk, pohlaví, společenské postavení či osobní předsudky. Stačí, když kdykoliv mezi 14:00-16:00 hod přijdete k nám do rodinného centra (Palackého náměstí č. 3, Sadská – budova městské knihovny, 1. patro), kde si vyzvednete hrací kartu s tajenkou. Pak absolvujete „lov“ na písmenka na 11ti stanovištích v Sadské. Jakmile rozluštíte obsah tajenky, vaše kroky zamíří na fotbalový stadion (Poděbradská ulice), kde celá hra vyvrcholí. Každému úspěšnému luštiteli náleží odměna v podobě kupónu do rodinného centra ve výši 100,- Kč na veškeré dostupné aktivity dle vlastního výběru. Tři šťastlivci (skupiny) získají jednu ze tří hlavních cen, nebudou chybět ani ceny našich partnerů v doplňkové hře – zkoušce postřehu.

Nechcete-li si hrát, přijďte se prostě pobavit nebo podpořit účastníky her. Již od 15:00 hod bude na fotbalovém stadionu probíhat doprovodný program pro děti i dospělé. Budete si moci zkusit některou z atrakcí (skákací hrad Modré Pyramidy, bungee running a trampolína programového studia Orfea, překážková dráha), poměřit své síly třeba se sousedem v soutěžích ryze chlapských či nakouknout pod pokličku tajů kreativní tvorby. V rámci slavnostního vyhlášení výsledků pak shlédnete různá taneční vystoupení či vařečkové divadlo. A možná přijde i…, ale ne to je překvapení.

Poděkování:

„Posvícenské hry jsou zcela ojedinělé a to nejen z obsahového, ale především z organizačního hlediska. Akci jsme začali připravovat poměrně pozdě a nepodařilo se nám sehnat velkého finančního sponzora,“ říká Anička Kracíková, jedna ze zakladatelek centra. „Do příprav her se ale zapojilo tolik jednotlivců, drobných podnikatelů či organizací, že i kdyby finální účast na hrách byla mizivá (což absolutně nepředpokládám), hry už svůj účel splnily. Promluvili jsme k lidem a oni nás podpořili. Každý dal, co mohl. Někdo přispěl finančně, byť se nejednalo o velké částky, jiný materiálně, další personálně. Lidé nám dali najevo, že sdílejí naše přání a cíle a stejně jako my věří, že děláme správnou věc. A tak si s pýchou v srdci troufáme říci, že posvícenské hry budou bohatou oslavou nejen života, ale také lidskosti. Posvícenské hry jsou darem lidem od lidí. Děkujeme všem, kdo za námi stojí,“ dodává Anička. 

Více o hrách a rodinném centru: www.zivotjehra.com

Pro další informace prosím kontaktujte:

Hanka Pánková
Tel: 724 166 664
krtecek@zivotjehra.com
 
ŽIVOT JE HRA je občanské sdružení jehož cíli jsou:
 Vytvořit veřejný prostor, kde se mohou vzájemně setkávat rodiče a jejich děti i senioři – široká veřejnost.
 Zaměřit se na aktivní trávení volného času všech věkových skupin bez rozdílu, na integraci často izolovaných skupin (matky s dětmi, senioři) do společnosti. 
 Orientovat se  na provozování rodinného centra v Sadské, na organizování kurzů a programů pro děti a jejich rodiče, pro seniory za rozumných finančních podmínek. Centrum bude mít funkci podpůrnou, vzdělávací, terapeutickou a relaxační, s možností využití hlídací služby pro maminky.
 Zaměřit se na řešení sociálních otázek jako je pomoc matkám či osamoceným starším lidem, prevence kriminality a drogové závislosti. 
 Organizovat vzdělávací a zábavné programy.
 V rámci centra pořádat akce pro veřejnost, navozovat vědomí soudržnosti mezi obyvateli města, čímž dojde k rozvoji komunity.
 Prostřednictvím centra ve spolupráci s cestovními agenturami pořádat zájezdy pro všechny věkové skupiny s aktivním programem relaxačně-sportovně-vzdělávacího typu.
 Vybudovat a aktivně provozovat venkovní rodinné hřiště v Sadské určené ke sportovním aktivitám i relaxaci pro všechny věkové kategorie.

Reklama