5ecbb746d1423obrazek.png
Společnost LEGO® Group přináší výzvy a inspiraci ke stavění, které pomohou celé rodině překonat nudu, podporovat zvídavost, spolupráci, kreativitu, a především užít si čas pohromadě.

Společné hraní není za trest

5ecbb6e07deccobrazek.pngVýběr těch správných hraček si žádá mnoho pozornosti, ani ta nejlepší hračka ale dítěti nenahradí zábavu při společném hraní s rodiči. Podle výzkumu Play Well Report realizovaného společností LEGO® existuje přímá souvislost mezi pocitem štěstí a dobou, kterou rodina stráví společným hraním. 9 z 10 rodin, které stráví více než 5 hodin týdně společnou hrou, se popisují jako spokojené, plné energie a také uvolněnější a kreativnější. Celá řada výzkumů potvrzuje, že nejefektivnější hra je ta, kdy si dítě hraje pod vedením rodiče. Při vedené hře rodič dítě podporuje, ale dává mu možnost svobodně udávat tempo, směr, a především dostatek prostoru učit se z vlastních chyb. Dítě tak pracuje s fantazií, je motivováno vlastní zvědavostí, prozkoumává přesně to, co ho právě zaujme, a svobodně pozoruje, jak věci fungují. Dítko je vtáhnuto do hry, hrou se učí, a zároveň si užívá společné okamžiky s rodičem. Jak by k vedené hře měli přistupovat rodiče? Podle doktorky Michaely Slussareff, odbornice na vzdělávání dětí a zakladatelky platformy Hrajeme si chytře je důležité, aby během samotného hraní podporovali dětskou představivost a invenci otevřenými otázkami: „Co si myslíš, že by se stalo, kdyby... “, „K čemu všemu by se to dalo použít?“ nebo „Šlo by to vyřešit jinak?“. Takové věty podněcují děti k hlubšímu přemýšlení o tom, co dělají. Jemně je směrují k samostatnému učení, a zároveň jim umožňují pochopit potřebné informace vlastním tempem. Rodiče, kteří s dětmi diskutují o možných variantách řešení nebo jiných úhlech pohledu, poskytují dětem více příležitostí k učení. Spojte hru s učením tak, aby byla zábavná a zároveň přínosná. Pokud jste se s dětmi něco naučili, hrajte si na to, namalujte to, postavte to. Zkrátka a jednoduše, nechte dítě vytvářet si svoje vlastní souvislosti.

Hraní plné kreativity a zábavy s kostičkami LEGO®

5ecbb70894f8dobrazek.pngMnoho vědeckých studií ověřovalo, jak různé druhy hraček ovlivňují podobu samotného hraní, jak velký prostor pro dětskou představivost a kreativitu poskytují, a v neposlední řadě, jak ovlivňují budoucí chování vreálných situacích. Proč sáhnout přihraní právě po stavebnicích vysvětluje Michaela Slussareff: „Děti jsou v procesu učení aktivními konstruktéry vlastních znalostí, mentálních modelů. A pro jejich tvorbu je velice vhodné pracovat s materiálními objekty. Když něco stavíme rukama, zapojuje se v mozku mnohem více center než u pouhého přemýšlení. Samotný model nám navíc dokáže skvěle přiblížit detaily, o kterých jsme původně ani nepřemýšleli.“


Nekonečné tvoření s řadou LEGO® Classic

Objevte společně nadčasovou kreativní zábavu se stavebnicí LEGO® Classic Základní sada kostek (11002). Vyberte si z nabídky 300 pestrobarevných LEGO® kostek, kol a očí a postavte spoustu klasických LEGO® modelů od dinosaura přes rozkvetlou zahradu plnou květů po rytíře na koni nebo dejte prostor vlastní fantazii a kreativnímu hraní a objevte zcela nové světy. Sada skvěle doplní vaši sbírku kostek. Mixujte stavebnice dohromady, kombinujte je, tvořte nové modely, bourejte je a učte se hrou. Sada nabízí tři různé úrovně stavitelské obtížnosti pro všechny stavitele od 4 let věku.
5ecbb6f402db1obrazek.png

Další tipy na společné hraní a nové stavitelské výzvy najdete pomocí hashtagu #letsbuildtogether a na Lego.cz
5ecbb789cf8beobrazek.png

Reklama