MccainSpolečnost McCain se stala prvním evropským výrobcem mražených bramborových produktů, který při jejich výrobě přestal používat palmový olej. Od nynějška se bude pro všechny výrobky z brambor používat výhradně unikátní směs slunečnicových olejů, která je příznivější pro lidské zdraví a navíc má při přípravě lepší tepelnou stabilitu.

Unikátní směs slunečnicových olejů vyvinula společnost McCain s ohledem na zdravotní přínos pro spotřebitele i s ohledem na kvalitní přípravu svých pokrmů z brambor. Směs tvoří klasický slunečnicový olej a slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové. Díky tomu je garantována jeho stabilita při tepelném zpracování. „Slunečnicový olej také obsahuje vyšší procento nenasycených mastných kyselin, které jsou prospěšné lidskému organismu,“ říká MUDr. Peter Minárik, specialista na problematiku zdravého životního stylu. MccainZároveň dojde ke snížení obsahu nasycených mastných kyselin maximálně na 15 %. „Nasycené mastné kyseliny mohou přispívat ke zvýšení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění,“doplnil MUDr. Minárik.

„Společnost McCain se pyšní tím, že je prvním průmyslovým výrobcem potravin, který přestává používat při výrobě všech svých produktů palmový olej", říká Radek Moravec, Country Manager McCain Česká republika. Toto opatření se týká jak výrobků určených pro retail, tak pro food service, a to v rámci všech evropských trhů, kde McCain působí. Výroba palmového oleje totiž kromě jiného výrazně zatěžuje životní prostředí. „Společnost McCain snížila používání palmového oleje o 50 % už v roce 2006, od roku 2011 už palmový olej nepoužívá vůbec,“ dodal Moravec.

MccainNejoblíbenější 1.2.3 Hranolky McCain jsou vyrobeny pouze ze dvou pečlivě vybraných surovin: z 95 % z brambor, zbylých 5 % tvoří právě kvalitní rostlinný (slunečnicový) olej. Pokud jsou bramborové produkty McCain zkombinovány s kvalitním zdrojem bílkovin a např. čerstvou zeleninou, stávají se plnohodnotnou součástí vyváženého stravování.

Více informací o společnosti McCain a dalších produktech naleznete na www.mccain.cz a www.mojehranolky.cz.

Reklama