Čtenářka Lubička pracuje v dopravě a s dámičkami se setkává často. Jaká setkání to jsou, se dočtete níže. Díky, Lubičko, a chválím vás za slušnost, kterou oplácíte neslušnost. A také děkuji za váš příspěvek.

Dobrý den,chtěla bych dnes taky přispět k tématu.

Moje představa dámy je taková,že to je žena,která když vstoupí do místnosti,tak je to nejen vidět,ale i cítit.Má zvlášttní charisma nejen pro muže,ale i pro ženy,protože žena posoudí druhou nestranně bez nějakýxh jiných emocí.No někdy taky ne,ale to by musela být z druhého břehu.

Stát se můžete taky první dámou,ale to se vetšině z nás asi nestane a ani bych to nechtěla,protože dotyčná je pořád pod drobnohledem celého národa a musí mít silné nervy na zvládnutí své role.

Teď jak to píšu jsem si vzpomněla na jeden roztomilý film,určitě ho všichni znáte.Film Světáci zbožnuji.Herci se své role zahráli bravůrně a mně pokaždé pobaví a rozesmějou.

V práci se setkávám s hodně lidma a ráda pozoruji ženy jak se oblékají a mluví mezi sebou.Dělám v dopravě a občas mně mrzí chování některých dam.Příjdu k nim, pozdravím,provedu kontrolu,poděkuji a odejdu.

Odměnou mi je někdy hrobové ticho nebo vyčítavé pohledy typu,co otravuji.Vidím,že paninka je hezky oblečená,namalovaná,ale asi to bude nějaká tajemnice,protože tají pozdrav,když ji pozdravím,ale asi ne možná vozím němou.

Jiná situace nastává,když máme například zpoždění a to by ste měli slyšet ty průpovídky a to je ta lepší verze.Horší to je když mi dotyčná za zpoždění vynadá takým způsobem,že by se za slovník nemusel stydět dlaždič.No co mám dělat,usměju se a odejdu.

Jsem ráda,že se tahle na dámu nemusím hrát a nejsem vůči lidem neslušná a zlá.Je to paradox, v dětství jsme se s kamarádkama hráli na dámy,oblékali sme si věci našich maminek a obouvali jejich boty a brali tajmně šminky a šli tahle vymóděné třeba do cukrárny.Když sme potřebovali na toaletu,tak sme říkali,dámy jdeme na dámy a ted když sme někde v restauraci po třiceti letech tak tomu říkáme,že jdeme na holčičky.Vracíme se prostě do dětských let.

Lubička
 Text nebyl redakčně upraven


  • Kdo je pro vás dáma s velkým D na začátku?
  • Jak se jí žena může stát?
  • Přibývá, ubývá dam?
  • Kdo ze známých žen podle vás dámou je?
  • A kdo si na dámu hraje a není jí?
  • Považujete sama sebe za dámu?
  • Nebo jste za ní někdy někam šla?
  • A co si myslíte o dámičkách?

Vaše příspěvky, názory, příběhy, úvahy, fotografie i videa na tohle téma mi posílejte na známý redakční mail

redakce@zena-in.cz

A já slibuji, že jedné z vás ještě dnes doručím krásnou květinu, která se hodí ke každé dámě!

kytka

Reklama