Marketa-Hrubesova-seznam-i-text.jpg
Foto: Profimedia

Markéta Hrubešová se narodila 17. 3. 1972 v Praze. V dětství se věnovala baletu, ale rovněž si již v dětství našla svou životní cestu k herectví, když účinkovala v televizních pohádkách. Jako krásná rusovlasá holčička s hereckým talentem byla pro tento žánr jako dělaná. Po absolvování základní školy byla přijata na pražskou konzervatoř a poté nastoupila na krátkou dobu do angažmá ve Východočeském divadle Pardubice.

Největší kariérní vzestup ji ovšem potkal v pouhých šestnácti letech, kdy dostala hlavní roli ve filmu Karla Kachyni Oznamuje se láskám vašim, kde hrála po boku Lukáše Vaculíka hlavní dívčí roli mladé německé velitelky Hitlerjugend Ulrike. V tomto snímku byla Hrubešová v jedné scéně kompletně nahá, na což musel režisér Kachyňa vzhledem k nízkému věku herečky získat povolení od rodičů. Sama herečka se nechala slyšet, že během natáčení byla do svého hereckého kolegy Vaculíka zamilovaná až po uši.

Díky svému nekomerčnímu vzhledu rusovlasé sexbomby a absenci studu před kamerou získávala role především odvážných a zcela odhalených krásek, avšak je třeba nezapomínat na nesporný činoherní talent Markéty Hrubešové, který během své kariéry několikrát potvrdila. Například v úspěšném snímku Juraje Jakubiska Sedím na konári a je mi dobre, kde excelovala po boku Bolka Polívky a Ondřeje Pavelky.

V posledním desetiletí se Markéta Hrubešová věnuje především rodině – dcerce Christel Lily a manželovi Davidu Krausovi, se kterým tvoří stabilní pár již dlouhá léta. Také ráda a dobře vaří – od června 2009 uváděla na Nově pořad Vaříme s Tescomou, kde ji po dvou letech vystřídala Adéla Gondíková.

Zdroje: Československá filmová databáze, Instagram Markéty Hrubešové, Profimedia, autorka článku, Markéta Hrubešová - životopis

Reklama