Se zabezpečením a kontrolou menších členů rodiny mohou významně pomoci samotné konzole. PlayStation představil novinku, která nejvíce potěší právě rodiče, jenž svým dětem na jednu stranu nechtějí upírat přístup k moderním technologiím, ale zároveň je chtějí mít pod kontrolou.
kid1.jpg

Jedná se o takzvanou správu rodinných účtů, která rodičům umožňuje spravovat přístup k videohrám u každého potomka zvlášť. Dospěláckých účtů navíc může být i více, a ne jen jeden.„Pokud tedy doma máte více malých hráčů, každému z nich můžete nastavit jiný limit pro útratu, odlišné možnosti komunikace nebonastavit obsah k zobrazení tak, aby byl vhodný vzhledem k větu dítěte,“ vysvětluje Jan Vavřík z PlayStationu. Celé ovládání a menu konzole je k dispozici i v českém jazyce, což jistě ocení rodiče, kteří anglicky neumí.

Díky správě rodinných účtů tak můžete být klidnější, protože jednoduše budete mít přehled, co syn nebo dcera na PlayStationu dělají. Na videohry se proto není třeba dívat skrz prsty. Na trhu je řada dětských videoher, které mají vzdělávací, rozvojový nebo výchovný potenciál.
kid2.jpg

„Správně zvolené hry mohou dobře sloužit jako podpůrný prostředek výchovy a vzdělávání dětí. Pomocí videoher lze totiž u dětí zlepšovat jejich vnímání, postřeh, pozornost, ale také rozvíjet jejich trpělivost, logiku, komunikaci nebo spolupráci,“ říká Jan Vavřík z PlayStationu a dodává: „Hra může být i dobré společné téma, nad kterým lze strávit se svým dítětem čas. Na rozdíl od mnoha jiných vnucených témat se děti nebudou bránit. Je pak už na vás, rodičích, zda toho dokážete dobře využít.“

Přes všechna tato pozitiva ale nezapomínejte: malé hráče videoher je potřeba mít pod kontrolou a nastavit jim rozumná pravidla.

Reklama