Ve druhém tahu středečního losování Sportky se hraje o 103,9 milionu korun, přičemž 70 milionů tvoří tzv. Zimní prémie a 33,9 milionu pohyblivý jackpot, v prvním tahu je potenciální výhra o 2,9 milionu nižší. Informovaly o tom oficiální stránky společnosti Sazka.

Nárok na Zimní prémii má každý sázející, který podá ve stanoveném období plnou sázenku Sportky, tj. 10 sloupců, včetně uzavření sázky v číselné loterii Šance, nebo systémovou sázku od systému 8 do systému 15, včetně uzavření sázky v číselné loterii Šance. „Výhru v Zimní prémii získá ten sázející, který uhodne všech šest tažených čísel Sportky v I., nebo II. tahu a koncové dvojčíslí Šance na potvrzení sázky se bude shodovat s vylosovaným koncovým dvojčíslím číselné loterie Šance,“ upřesňuje Sazka.

Poprvé se o mimořádný bonus Sazky hrálo ve středu 7. října, poslední možnost budou mít sázející 30. prosince. „Zimní Prémie Sportky 2009 se řídí herním plánem, schváleným ministerstvem financí. Je  něm mj. uvedeno, že o zimní prémii se hraje v období 7. 10. - 30. 12. 2009. Nebude-li ani v posledním slosování splněna podmínka pro vyplacení Zimní prémie, stane se příjmem číselné loterie Sportka. V takových případech ji potom obvykle vracíme do hry při nejbližší další prémii," upřesnil pro Ženu-in mluví společnosti Sazka Zdeněk Zikmund.

Podobně tomu bylo v případě Jarní prémie, o kterou byl jackpot Sportky tučnější od 23. března do 21. června. V tomto období byla potenciální výhra nejvyšší 1. dubna (141 milionů Kč). Úspěšný sázející, který svůj tiket podal ve východních Čechách, si tehdy přišel na 72 384 867 korun. Jednalo se o jednu z deseti nejvyšších výher v historii Sportky. „Ovšem už bylo použito tolik kombinací čísel, že se zvyšuje pravděpodobnost toho, že Zimní prémii si někdo odnese,“ doplnil Zikmund.

Rekordní výhra ve více než padesátileté historii Sportky padla v roce 2003 (112 931 592 Kč), druhá a třetí nejvyšší v roce 2005 (106 034 128 Kč, resp. 103 639 648 Kč). Čtvrtá nejvyšší pochází z loňského srpna, kdy si v Brně připsal výherce na své konto 82 314 840 Kč.

Vsadíte si? Jak byste s takovou sumou naložila, kdyby se vám podařilo vyhrát?  • Zaujalo vás dnes něco vtipného či zajímavého? Neváhejte a pošlete nám svůj tip na e-mail: redakce@zena-in.cz a my ho, bude-li skutečně zajímavý, zveřejníme.
  • Vracejte se dnes (středa 21. října 2009) každou hodinu na magazín Žena-in.cz, čtěte články, diskutujte... můžete tak vyhrát v naší soutěži! Více zde: Vraťte se každou hodinu na Ženu-in a vyhrajte tisícovku!