Využijte jedinečných příležitostí a vezměte své potomky na speciální prohlídky, které na hradech a zámcích probíhají v dobových kostýmech a kde je historie podávána po lžičkách spolu s žerty a vtípky. A často nechybí ani malé dobrodružství. Kam se můžete vypravit?

Oživené noční prohlídky Sedm smrtelných hříchů na hradě Švihov

Tradiční akce plná zábavného putování stylovými hradními interiéry má již své věrné fanoušky, kteří nevynechají žádný ročník. Scénky se vážou samozřejmě k historii hradu a prozradí často to, co byste se na klasických prohlídkách nedozvěděli... Rozesměje malé a pobaví i velké. 

Noční prohlídky na Švihově, foto: Petr Macák

Noční prohlídky zámku Lednice na téma Filmový zámek

Také na zámku Lednice se staly hrané prohlídky milou tradicí a letos slaví deset let své existence. Interiéry krásného zámku budou letos hostit slavné filmové postavy. Nevěříte? Tak se podívejte na videoukázku níže. Vhodné pro děti i dospěláky. 

Noční prohlídky na státním zámku Benešov nad Ploučnicí

Především na dětské diváky je naopak cílena netradiční prohlídka v interiérech Benešova nad Ploučnicí. 

Žalářník arcivévody Ferdinanda na Křivoklátě

Nové scénické noční prohlídky, tentokrát z období renesance, kdy na hradě pobývala Filipína Welserová. Také zde se prochází spolu s představiteli historických postav těmi nejzajímavějšími částmi hradu, takže nebudete ošizeny o prohlídku hradu. A dovíte se skutečně i pikantnosti z jeho historie. Večerní kostýmované prohlídky Krásného Dvora

Tady letošní večerní prohlídky seznámí návštěvníky s prvními černínskými majiteli Krásného Dvora, Heřmanem a Humprechtem Janem. Po svém půvabném sídle vás provedou oba jmenovaní diplomaté. A pozor. Součástí prohlídek bude také ochutnávka orientálních pokrmů. Něco navíc:  Přijeďte už odpoledne a projděte se nádherným zámeckým parkem. 

Exulis na zámku Bučovice

Již čtvrt století objíždí skupina hrady a zámky, kde rozehrává příběhy ze známých a populárních romantických románů a divadelních her. Pro představu se podívejte na ukázku níže. Letos kus romantiky přivezou na nádherné Bučovice. Je na co se těšit. 

Termíny a bližší informace


Specialita pro sportovní rodiny: Zkus noční Kuks

Již tuto sobotu 28. července 2018 se koná třetí ročník běžecké akce ZKUS NOČNÍ KUKS. Užijte si za svitu čelovky a snad i Měsíce (den před tím je úplněk s úplným zatměním, které bude tentokrát trvat téměř dvě hodiny!) kouzelnou atmosféru barokního komplexu.  V prostorách hospitální bylinkové zahrady budou v podvečer startovat také dětské závody! 

Mimořádné letní akce na památkách nejsou ovšem vždy jen v tomto duchu. Velmi poklidnou a ničím nerušenou romantiku v podobě procházky ztichlým zámkem si můžete také užít 29. července při nočních prohlídkách na zámku Vranov nad Dyjí, o kterých jsme psali vloni. 

Nezapomeňte, že účast na těchto akcích je většinou nutné si rezervovat! Předejdete tak zklamání a zbytečnému putování. 

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit