Nesnášenlivost mezi městy? Pchá, vedou Pardubice a Hradec Králové. Rivalita se projevuje zejména  mezi zástupci pubertálního věku obou měst.

Před jedenácti lety jsem byla se sestrou na letním táboře, který pořádala společnost, ve které náš táta pracoval. Tato firma leží na pomezí obou krajů, a zaměstnává tudíž Pardubičáky i Hradečáky. Na táboře byla spousta dětí z obou krajů, tenkrát okresů, tam problém nebyl, ovšem na protější stráni bylo pár chatiček naplněných čistokrevnými Hradečáky. Byl to počítačový tábor, kde se děti učily programovat, a v rámci spřátelení byly nejstarší děti z našeho tábora pozvány k nim, aby si zahrály nějaké hry, což bylo NĚCO, protože pokud vím, PC tenkrát mělo „z těch našich“ jen pár rodin. My jsme na oplátku uspořádali fotbalový zápas. Jenže: ukázalo se, že na tom našem táboře to není fifty fifty HK: PC, ale z Hradce jsme výjimečně byly jen my se sestrou, protože jak začal náš tábor fandit, znělo hlasitě: „Pardubice, ho toho!“ a hanlivé nadávky na naše rodné město, což sestru velmi naštvalo a v pauzách křičela: „Hradec, Hradec!“, za což si vysloužila nevraživé pohledy našich.

Hradec nakonec vyhrál (k naší sourozenecké spokojenosti), smíření obou táborů proběhlo v našem bazénu.

A rivalita? Určitě znáte hanlivé říkačky: Pardubice, díra v republice. Hradec Králové = mechov. HK = houskový knedlík, HK = hrabou a kradou, Pardubice = všichni jedou v perníku, Pardubice = vesnice podél silnice (městem prochází jedna hlavní třída), a tak dál...

Na můj vkus se až moc roztahují  směrem k milému Hradci, ale ráda tam nakupuji...

zdraví veselá_hruška (HK)


Hradec Králové a houskový knedlík? To je ale pěkně vypečená přezdívka! Každopádně je vidět, že ta rivalita je opravdu v každém koutě naší maličké republiky. Že u vás to tak není? Tak mi o tom napište!

Reklama