Zvikov-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Pokud hodláte navštívit hrad Zvíkov, který leží přibližně 20 km od města Písek, čeká na vás okruh s názvem Královský palác, který vás přenese do doby Přemysla Otakara II. na konec třináctého století. Prohlídka se koná bez průvodce a není nutná rezervace předem. Po zakoupení vstupenky se nejprve dostanete do přízemí, kde si budete moci prohlédnout archeologické nálezy. V patře vás pak již čekají jednotlivé sály.

Součástí Královského paláce je i Hlízová věž. K té pak přiléhá i kaple sv. Václava, která patří k nejcennějším a nejkrásnějším místům na celém Zvíkově.

Vzhledem k tomu, že se hrad nachází nad vodní nádrží Orlík, na soutoku VltavyOtavou, máte na hradbách možnost krásného výhledu na obě tyto řeky.

Zvíkovské divadelní léto a šermířské vystoupení

Od 7. 7. 2023 se zde v určité dny konají divadelní představení, která pořádá Divadelní spolek Prácheňská scéna v Písku. V některé dny se konají jak odpolední, tak i večerní představení, přičemž ta odpolední se konají v hradním parku a večerní na nádvoří. Na večerní představení vám pořadatelé doporučují vzít svítilny, jelikož cesta od hradu není osvětlena. O to větší zážitek vás ale čeká. V případě ošklivého počasí si zase nezapomeňte pláštěnku.

Šermířská a divadelní společnost RIVAL zde zase o prázdninách pořádá šermířská vystoupení, a to dva víkendy: 8. 7. - 9. 7. a 5. 8. - 6. 8.

! Na webových stránkách hradu dále naleznete upozornění, že do 11. listopadu 2023 je uzavřený most přes řeku Otavu u Zvíkovského Podhradí.

Zdroj info: hrad-zvikovkudyznudy, wikipedie, instagram@kamnavylet.cz

Reklama