Premiéru v takto významném místě zakusí značka Luis Vuitton, která zde povečeří se 150 hosty. Součástí večera bude i přehlídka luxusních šperků. Pronájem takové místnosti si nemůže dovolit každý, Luis Vuitton za jeden večer zaplatil přes 15 milionů korun. Stanou se nyní honosné večírky ve Vladislavském sále samozřejmostí?

Zdroj fotografie: Profimedia

Památkáři doufají, že nikoliv. „Komerční pronájem Vladislavského sálu je prodej našich hodnot. Je to narušení dlouhé tradice, je to narušení dlouholetého tabu, je to narušení zvyků, kterých nemáme zase tolik. Je to architektonicky naprostý skvost. Nejdůležitější je ale tradice vzniklá za první republiky, kdy byl Vladislavský sál opraven a koncipován jako sál určený pro slavnostní shromáždění a zároveň sál přístupný veřejnosti,“ říká bývalá ředitelka odboru památkové péče Kanceláře prezidenta republiky Ivana Kalinová Kyzourová pro ČT24.

Na to reaguje Ladislav Špaček slovy: „Je otázka, jestli je to na té úrovni, kdy už je možné pronajmout Vladislavský sál, nebo ne. Nicméně Louis Vuitton sám o sobě je zárukou slušného zacházení s touto kulturní památkou.“

Čtěte také:

Reklama