Mimořádnou příležitost prohlédnout si zdarma prostory zrekonstruovaného gotického Hradu Litoměřice (bez prohlídky stálé expozice českého vinařství) nabízí Den otevřených dveří ve čtvrtek 18. dubna od 10 do 16 hodin. Centrum cestovního ruchu Litoměřice, příspěvková organizace města, se tak připojuje k akci Brány památek dokořán, vyhlášené Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel.

lito

Ve stejném termínu a čase mohou návštěvníci vystoupat na vyhlídkovou věž Kalich a užít si pohled na historické centrum města Litoměřice z ptačí perspektivy. K akci Brány památek dokořán se připojila také Dílna ručního papíru ve Velké Dominikánské ulici, ve které se v průběhu dne uskuteční workshop s prohlídkou dílny.

Hrad Litoměřice, původně královský hrad, byl vystavěn pravděpodobně ve 2. polovině 13. st. za doby vlády Přemysla Otakara II. Po staletích chátrání prošel v roce 2011 kompletní rekonstrukcí. Středověkými připomínkami jsou třeba hlavní vstupní brána ze 14. století nebo salonek s gotickou kaplí. Dnes je hrad nepřehlédnutelnou dominantou městské památkové rezervace a slouží jako moderní kulturní a kongresové centrum.

lito2

KONTAKTY

Hrad Litoměřice, Tyršovo náměstí 68, Litoměřice

Centrum cestovního ruchu Litoměřice

Adresa: Mírové náměstí 16/8A, 412 01  Litoměřice-Město

Telefon: +420 416 916 100

e-mail: info@litomerice.cz

www.litomerice-info.cz

Oficiální stránky města Litoměřice: www.litomerice.cz

Oficiální stránky litoměřického hradu: www.gotickyhrad.cz

Reklama