Snažte se dítěti už od malička nabízet velkou škálu hraček zaměřených na rozvoj všech jeho dovedností. Mělo by mít k dispozici hračky rozvíjející sluch (zvukové, hrající předměty), zrak (barevné, světelné předměty), haptiku (předměty různých povrchů, tvrdosti, váhy a velikosti) a motoriku (chrasticí, otáčecí, vsunovací předměty).
5cb5b0822bd24obrazek.png


Pro batolata
Děti v batolecím věku potřebují získat jistotu do svých pohybů, aby nemuseli spoléhat na pomocnou ruku rodičů. I motoriku lze trénovat pomocí hraček. Nápomocná jsou například odrážedla nebo tříkolky. Děti tyto kousky navíc opravdu milují a zabaví se s nimi i několik let.

Vyzkoušejte třeba tříkolku Zopa Citigo, která poroste spolu s dítětem. Je určena pro děti od 10 měsíců do 3 let. Ze začátku můžete směr jízdy korigovat pomocí vodící tyče. Až dítě získá jistotu, můžete tříkolku jednoduše upravit tak, aby dítě stále bavila. Vytvoříte až šest různých podob tříkolky.
5cb5b01b8edbeobrazek.pngDěti okolo 18 měsíců už ocení větší volnost při hraní. Nechte je užít si zábavnou jízdu na kvalitním odrážedle s kovovým tělem a tichými kolečky Zopa Zooter.
5cb5b040afd16obrazek.pngSkvělé pro rozvoj samostatnosti a fantazie jsou také různé domečky a tunely. Ideální je, když se do domečku dají nasypat barevné míčky, které děti milují. Menší děti se při pohybu v míčkách učí držet rovnováhu a taky princip akce a reakce.
5cb5b06161be0obrazek.png

Další inspiraci najdete na webu české, rodinné firmy Zopa.
5cb5b0722f0d7obrazek.pngReklama