toy

Ve vystoupení jistého břichomluvce, možná vám něco řekne jméno Jeff Dunham, si tento povídá se svou loutkou. Starým mrzutým Walterem. A na otázku: „Jaká byla tvá nejoblíbenější hračka?“ Walter skromně praví: „Prach,“ a pak ještě dodává „A byli jsme šťastní!“

Já tady nebudu brojit proti moderním hračkám, ze kterých údajně děti blbnou, ani nebudu tvrdit, že videohry, které si sama ráda zahraju (aktuálně oblíbený wrestling a krotitelé duchů), zvyšují agresivitu. Spíš nostalgicky vzpomenu na pár věcí, se kterými jsem si hrávala jako dítě.

Vzpomínáte na Igráčky? Měli jsme kominíka, kuchaře, cestáře, doktora, vojáka, dopraváka… Měli jsme snad všechny. Kdybych zalovila v temném sklepě, možná jich ještě pár najdu. Když jsem kdysi dávno zabloudila v Praze (to muselo být pohnutí osudu) zrovna jsem na ně nostalgicky vzpomínala. Bylo to v době adventu. A jak jsem bloudila uličkami, narazila jsem na krámek se starými hračkami. Kuličky, dřevěné kačeny, černý Petr a samozřejmě taky Igráčci. Opravdoví, praví, staří Igráčci. V čistém dojetí jsem vytáhla stovku a koupila jednoho. Od té doby tam času od času skočím a přikoupím dalšího. Už jich moc nemají.

Pamatuju si taky na céčka. Měli jsme z nich celé závěsy v dětském pokoji a pěkně zdobily i naší postel spolu s mončičáky. Můj nejoblíbenější měl modrou barvu, černé oči a dlouhé plandací uši.

Když jsem trochu povyrostla, už byla technika trochu pokročilejší a na dlouhý čas se stal mým dobrým kamarádem tamagoči ufon od Vietnamců. Trochu morbidní, ale milovala jsem ho zvlášť pro jednu vlastnost, kterou originální tamagoči nemají. Byl trochu masochista. Jednou denně chtěl zmlátit válečkem na nudle a pak mi za to děkoval. Nevýhoda ovšem je, že na rozdíl od těch originálních, tohohle už neseženu. A tak budu jen se slzou v oku vzpomínat.

Hračky jsou téma pro dnešek.

S čím jste si hrála vy?
Vzpomínáte si na svou oblíbenou hračku?
S čím si hrají vaše děti?
Co si o současných hračkách myslíte?
Která se vám líbí a kterou byste naopak svému dítěti nekoupila ani za mák?

Vše, co vás na téma hračky napadne posílejte na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dneška zveřejňovat a odpoledne vybereme autorku jednoho, kterou odměníme. Dnes můžete získat vlasovou kosmetiku od Avonu. Posilující šampon a hydratační sprej s aloe vera a makadamovým olejem.

Reklama