V rámci tiskové konference byly v Praze představeny nové hračky z velmi úspěšné řady Mluvících hraček společnosti Fisher-Price. Jedná se konkrétně o Mluvící nářadíčko, Učíme se říkanky,  Mluvící kalkulačku a Mluvící hodiny.

 

Mluvící hračky Fisher-Price

 

Učení hrou, to je základní myšlenka nové kolekce hraček určených pro nejmenší děti a děti předškolního věku. Učení znamená přirozené poznávání okolního světa a je postaveno na vrozené zvídavosti dětí. Společnost Fisher-Price využila výsledky svých dalekosáhlých výzkumů a poznatků o vývoji dětí a vyvinula hračky, které umožňují všestranný rozvoj formou zábavných her a aktivit. Zjistila totiž, že je to právě hra, která je tím nejpřirozenějším a nejzábavnějším prostředkem k získávání nových poznatků o světě a o tom, jak věci na světě fungují. Hračky jsou inspirované přirozeným prostředím dětí a jejich každodenními zkušenostmi a snaží se využívat toho, co děti baví, jako prostředku k dalšímu poznávání. Každá hračka v této kolekci se stává pro dítě nejen zábavným kamarádem, ale také učí děti poznávat barvy, seznamuje je s číslicemi, písmenky nebo např. s hodinami. To vše je doprovázeno hudbou, říkankami, rozličnými zvuky a nejrůznějšími zábavnými činnostmi, které u dětí rozvíjí motoriku a myšlení, a podporují tak všestranný rozvoj.

 

Fisher-Price představuje dvě novinky z řady Mluvících hraček pro děti předškolního věku. Tyto hračky vaše děti určitě nadchnou.

 

 

                                                                                                  

Mluvící nářadíčko

S touto veselou hračkou se vaše děti formou hry snadno naučí rozpoznávat základní tvary a barvy, také se seznámí s písmenky A, B, C a čísly. Zatímco děťátko bude chrastícím kladívkem zatloukat hřebíky, jeho hlavička se dozví, že je to právě žlutá barva, do které tluče, apod. Součástí nářadíčka jsou tři svítící kamarádi, a tak si děti nikdy nebudou hrát samy. Celý proces hravého učení je doprovázen veselými říkankami, písničkami a dalšími zvuky. Hlasitost zvuků je přizpůsobena dětskému uchu.

Doporučený věk od 6 měsíců.

 

 

Učíme se říkanky

Děti milují čtení knížek a rády si prohlížejí obrázky. Tato knížka umožní i těm nejmenším, aby si ji přečetly samostatně. Že tak malé děti neumí číst? Nevadí, pohádky jim přečte kamarádka housenka. Jakmile knížku děti  otevřou, obrázky jim ožijí v ruce. Budou si s dětmi povídat, učit nová slovíčka, slovní spojení, naučí je poznávat barvy. Pomocí písniček a říkanek se děti seznámí s prvními písmenky a čísly. Každý obrázek v knížce děti potěší.

Doporučený věk od 6 měsíců 

 

 

Mluvící hodiny

Pro naše nejmenší děti zvuk „tik tak” k hodinám neodmyslitelně patří. Veselé hodiny Fisher-Price, to jsou milí kamarádi, kteří se jmenují TIK a TAK. Tik je veliký kulatý rozesmátý ciferník s barevnými pohyblivými ručičkami. Tak, jeho menší kamarád, zase umí zobrazovat čas digitálně. Tak umí zobrazovat nejen čas, který děti Tikovi nastavily, ale také skutečný čas. Děti si mohou s kamarády Tikem a Takem hrát a zároveň se seznamovat s číslicemi a učit se orientaci v čase. Mohou na hodinách nastavovat jakýkoliv čas a kamarádi Tik a Tak jim prozradí, kolik hodin právě ukazují. Obráceně pak mohou hodiny nastavovat dle zadání, které od kamarádů dostanou. Tik s Takem nezapomínají děti odměňovat radostnými zvuky a veselým povídáním.

Pro děti od 3 let.

 

 

Mluvící kalkulačka CalcuBot

Snad každé dítě se snaží spočítat, kolik má prstíků na ručičce nebo kolik báboviček mu ještě zbude, když dvě má půjčit kamarádovi. Čísla jsou pro malé děti něčím tajemným a rády by přišly na to, jak to s nimi vlastně je. Nová mluvící kalkulačka Fisher-Price pomůže už předškolním dětem zábavnou formou proniknout do tolik lákavého světa čísel a ukáže jim, že počítání je vlastně zábava. Učí děti sčítat a odčítat a zároveň si s nimi hraje třeba na školu. Za správné výpočty je radostně pochválí. Pro malé školáky kalkulačka představuje veselý způsob, jak si poradit s matematikou.

Pro děti od 3 let.

 

O společnosti Fisher-Price

Společnost Fisher-Price zastává v současné době vedoucí místo ve světě v oboru výroby hraček pro děti od narození do předškolního věku. Cílem společnosti je, aby každá hračka Fisher-Price, která se dostane k zákazníkovi, splnila jeho očekávání: Všechny hračky jsou proto pečlivě promyšlené, odborně vyrobené, jsou bezpečné a odolné. Fisher-Price nabízí takové hračky, které upoutají pozornost dětí, jsou zábavné, povzbuzují děti k tvořivosti, rozvíjejí jejich představivost, motoriku i myšlení. Hračky Fisher Price se snaží využívat přirozené dětské zvídavosti, neustále je inspirovat k tomu, aby si s nimi opakovaně hrály, a posílily tak všestranný vývoj dítěte.