Diamantový les pro malé neposedné rarášky
Čím zabavit a zároveň potěšit malé neposedy? Her pro děti od pěti let na trhu mnoho není. Český výrobce Dino nedávno vydalo krásnou dětskou hru od českého autora Oldy Rejla, který se inspiroval u skautů i u Shakespeara. Veselí trpaslíci, zářící diamanty, temný les, nezbední rarášci a zrádné skály a močály. To vše a mnohem více čeká na děti i jejich rodiče ve hře Diamantový les. Hru provází krásný pohádkový příběh, jak trpaslíci s malými lucerničkami bloudí o půlnoci po kouzelném lese a snaží se najít zářící diamanty, pro které mají od pradávna velikou slabost. S lucernou však vidí jen o jeden krok před sebe a ve chvíli, kdy ho udělají, cesta za nimi se zahaluje do hluboké tmy…

Originálním prvkem této nové české hry je právě pohyb po herním plánu o jedno políčko vpřed, kdy každý trpaslík za sebou cestu zavírá a hráči si tak musí pamatovat, jakou cestou už šli a kde našli spoluhráči zářivé diamanty, aby se k nim co nejdříve a bez nesnází mohli také dostat. Silný paměťový prvek, taktické prvky a trocha náhody dělá právě z Diamantového lesa velmi zábavnou hru, kterou zvládnou děti od 5ti let, ale zabaví se u ní i rodiče. Velkou výhodou je variabilita hracího plánu, který můžete různě upravovat a ovlivnit tak délku i obtížnost hry podle věku hráčů.

Tatrovku pro vnoučata

Kdo by neznal fenomén jménem Tatra, mnoho z nás na ní s nostalgií a úsměvem na tváři vzpomíná ještě dnes. Oranžová tatrovka se vrátila před několika lety do Čech, kde se i vyrábí. Má stejnou podobu jako ta z 80. let, ale pyšní se kvalitnějším provedením i materiálem. Vyrábí se z potravinářského plastu a nese hrdě značku kvalitní a bezpečné hračky, proto je vhodná již pro děti od jednoho roku. Od původní oranžové Tatrovky se nám Tatra rodina trošku rozrostla, a tak můžete pod stromeček vybírat Tatru v různých barevných variantách. A kdo říká, že auta jsou jen pro kluky, ten se škaredě mýlí, velká růžová Tatra už se stala oblibou v mnoha rodinách a na trh před pár dny přijela i malá růžová tatrovka, která doplňuje řadu 30 cm stavebních aut značky Tatra 148. Žlutý bagr, oranžová míchačka, modrý valník nebo červení hasiči jsou výbornou hračkou pro malé vnoučky do bytu i na písek.

Sequence pro dědu s babičkou
Nedávno se objevila hra, která slaví úspěch po celém světě. Je vcelku nenáročná, ale neskutečně zábavná, pro milovníky žolíků, piškvorek i pro strategické hráče. Každý si v ní najde to své. Principem hry, je měnit „žolíkové“ karty v ruce za žetony na herním plánu a kombinovat své tahy tak, abyste co nejdříve dosáhli sequence 5ti žetonů své barvy za sebou. Hra se dá hrát i ve dvou, ale větší zábava je s přibývajícím počtem hráčů, kdy hrají hráči v týmech společně za stejnou barvu, ale zároveň si nesmí ani okem napovědět. Vzájemně si žetony doplňují a hra má tak mnohem rychlejší spád a adrenalin teče proudem. Sequence se stane oblíbenou hrou pro mnoho z vás, kteří se scházíte o víkendech nad kartami u kávy, nebo večer u vínka s partou kamarádů, ale zároveň s chutí si k této hře zasednete doma s rodinou či vnoučaty.

Více na MOJEDINO.CZ

Reklama