Včera jsme mohly zhlédnout první díl nového seriálu České televize Hraběnky. Seriál bude vyprávět o životě soukromého zemědělce Josefa Hraběte (Josef Abrhám) a jeho rodiny, která žije v malé vesničce u hranic s Německem. Jeho čtyři dcery touží po lásce a ohlížejí se po nově příchozím truhláři. Hrabě má ale v plánu neustále zvětšovat své „panství“ a rodinu používat jako levnou pracovní sílu. Ta se však proti přání hlavy rodiny vzbouří.

Scénář tohoto seriálu vznikl v dílně manželů Pelantových, kteří například už napsali seriály jako Ranč U Zelené sedmy či Hop nebo trop. V příběhu tedy nechybí smysl pro rodinu, venkov i laskavý humor. Osudy hrdinů budou však mnohem dramatičtější a obraz dnešního venkova méně idylický.

V hlavních rolích můžete vidět již zmíněného Josefa Abraháma, dále Janu Hlaváčovou, Richarda Krajča, Andreu Elsnerovou či Lenku Vlasákovou.

Mně včera první díl utekl, ale kolegyně, které si ho ujít nenechaly, příliš chválou neoplývaly. První díl je prý docela zklamal. Hrozná byla jak kamera, tak střih, a příběh si neudržel jejich pozornost. No, jejich šálek kávy toto rozhodně nebude. Očekávaly prý starý dobrý český seriál, jako byla například Nemocnice na kraji města (s jejíž poetikou byly Hraběnky srovnávány), ale k té to mělo bohužel daleko.

Viděla jste vy první díl Hraběnek? A jak se vám líbil? Hlasujte i v naší anketě!

zdroj: web ČT

Reklama